Wywrota

Łazienka na błysk - naturalnie i skutecznie

Utrzymywanie łazienki w czystości stanowi nie lada wyzwanie. Z uwagi na panująca w niej dużą wilgoć jest siedliskiem bakterii oraz grzybów. Do tego dochodzą zacieki powstające na płytkach, kabinie prysznicowej czy muszli klozetowej, których ciężko się pozbyć. Do czyszczenia łazienki można stosować rozmaite środki chemiczne, ale lepszym i bardzo skutecznym rozwiązaniem są ekologiczne środki, które można szybko i łatwo przygotować w domu.

Tanio i ekologicznie

Półki sklepowe aż uginają się od różnorodnych środków chemicznych polecanych do sprzątania łazienki. Oczywiście nie ma uniwersalnego środka na wszystko, dlatego też chcąc posprzątać łazienkę trzeba mieć kilka różnych środków, które nie są tanie i często mało skuteczne.

Zdecydowanie lepszym i tańszym rozwiązaniem są ekologiczne środki do czyszczenia łazienki. Zalety naturalnych sposobów na sprzątanie łazienki:

  • 100% skuteczność;
  • są bakteriobójcze i grzybobójcze;
  • bezpieczeństwo stosowania (zachowując zwyczajną czujność dziecko może towarzyszyć podczas sprzątania);
  • naturalność - bez podrażnień układu oddechowego, zmian na skórze;
  • oszczędność.

Ekologiczne sposoby na czystą i lśniącą łazienkę

Na rynku dostępne są gotowe środki ekologiczne do czyszczenia łazienki, ale piękną łazienkę można mieć w bardziej ekonomiczny sposób.

Wystarczy zaopatrzyć się w:

  • sodę oczyszczoną;
  • ocet spirytusowy;
  • cytrynę lub kwasek cytrynowy;
  • proszek do pieczenia;
  • wodę utlenioną 3%.

Przyda się jeszcze: zwykła woda, butelka z rozpylaczem i szmatki. Większość z tych rzeczy zwykle ma się na wyposażeniu kuchni i domu, więc przygotowanie naturalnych środków czystości nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Czym wyczyścić kabinę prysznicową?

Sposób na czyszczenie kabiny prysznicowej jest bardzo prosty. W celu pozbycia się uciążliwych zacieków z kamienia, mydła i wody wystarczy użyć sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego albo octu oraz zwykłej wody.

Kabina i armatura łazienkowa błyszcząca bez kamienia

Wystarczy wlać do butelki z atomizerem ocet i wodę w proporcji 1:1, wymieszać i spryskać kabinę. Odczekać ok. 10 min, a następnie spłukać ciepłą wodą i dokładnie wytrzeć szmatką. Mieszkankę można przygotować również z kawsku cytrynowego i wody, wówczas proporcje są następujące: 2 łyżki kwasku na 200 ml wody.

Na bardziej uporczywe zacieki na kabinie prysznicowej można do podanych mieszanek dodać sody oczyszczonej lub spryskać kabinę mieszanką wody z octem lub kwaskiem a następnie na ścierkę lub gąbkę nasypać sody i czyścić kabinę. Spłukać ją dopiero po kilku minutach. Warto jednak pamiętać, że łącząc ocet / kwasek z sodą zachodzi reakcja chemiczna, w wyniku której soda specyficznie "bulgocze", ale nie jest to nic szkodliwego.

W przypadku armatury łazienkowej można czyścić ją podobnie jak kabinę prysznicową lub nasączyć octem szmatkę i owinąć ją wokół na przykład kranu, pozostawiając na noc. Następnie spłukać i wytrzeć suchą szmatką. Plamy z rdzy na armaturze łazienkowej można również usunąć pocierając je przekrojoną cytryną lub kwaskiem wymieszanym z kroplami wody. Mieszanka z octu czy kawsku cytrynowego i wody jest również idealna do czyszczenia luster czy szyb, a także płytek lub muszli klozetowej.

Fugi bez pleśni

Pleśń, która pojawia się na sylikonowych uszczelkach w kabinie można usunąć papką przygotowaną z sody oczyszczonej wymieszanej z kroplami wody. Pastę należy nanieść na fugi i pozostawić na kilka minut, następnie dokładnie wyszorować i przemyć wodą utlenioną (3%). Wody utlenionej nie należy spłukiwać, tylko pozostawić do wyschnięcia.

Muszla klozetowa odkażona, drożna i lśniąca

W celu udrożnienia odpływu należy wsypać do muszli opakowanie sody, następnie szklankę octu. Kiedy powstała mieszanka przestanie się pienić, należy przepłukać otwór gorącą wodą i spłukać. By pozbyć się kamienia, należy muszlę obsypać sodą oczyszczoną, a następnie wyszorować szczotką, spryskując dodatkowo wodą z octem, a potem spłukać. Dla lepszego efektu muszlę z sodą można pozostawić na noc, a następnie spłukać.

Czy istnieją kabiny prysznicowe, które nie wymagają intensywnego czyszczenia?

Wiele osób zadaje sobie to samo pytanie: czy istnieją takie kabiny, które nie wymagają tak dużego zaangażowania przy utrzymaniu czystości? Odpowiedź wbrew pozorom jest prosta i została dostarczona przez naukowców. Należy poszukiwać kabin prysznicowych posiadających powłokę Easy Clean. Teraz zapewne pojawi się pytanie gdzie takie dostać? Tutaj też odpowiedz jest prosta najlepiej rozpocząć poszukiwania kabiny prysznicowej od zajrzenia na stronę https://tanialazienka.com/kabiny.html - tam znajdziesz dobre i polecane sprzęty wyposażone w powłokę Easy Clean.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 21 lutego 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca