Wywrota

Rozwój firmy a księgowość – zalety e-faktoringu

Fakturowanie jest czynnością nurzącą, ale potrzebną, by firma mogła się rozwijać. Bardzo często okazuje się jednak, że nie idzie ono w parze z kolejnymi etapami zmian w firmie, a w efekcie księgowość nie nadąża, tworząc zaległości finansowe. Wówczas warto sięgnąć po e-faktoring.

Jak funkcjonuje firma z e-faktoringiem?

E-faktoring jest sposobem na szybkie i proste spieniężanie faktur. Jeśli bowiem firma rozrasta się w szybkim tempie, nie zawsze jest czas na przystosowanie fakturowania do nowych warunków. Potrzebuje jednak pieniędzy, by móc dalej funkcjonować. Dlatego wówczas ważne jest, by mieć sprawnie działające spieniężanie faktur, które ma za zadanie na bieżąco dostarczać dochody.

Co daje szybkie fakturowanie?

Szybkie fakturowanie w systemie e-faktoringu jest przede wszystkim sposobem na otrzymanie pieniędzy w krótkim czasie. Niezależnie od powodów, dla których faktura nie została jeszcze wykonana, e-faktoring umożliwia otrzymanie za nią zapłaty. Oczywiście, odbywa się to na określonych zasadach. Finansowanie faktur staje się łatwiejsze i prostsze dla każdego.

Jak zabezpieczyć się na przyszłość?

Wszystko zależy od sytuacji, jednak w wielu przypadkach finansowanie faktur jest zaburzone. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że księgowość nie nadąża za rozwojem firmy, ale także wówczas, gdy okazuje się, że klient nie zapłaci faktury w terminie lub zdecydujecie się na rozwiązanie płatności odroczonych. Nie zawsze można wszystko przewidzieć z góry, ale zawsze można zabezpieczyć się na przyszłość za pomocą, pozostającego w odwodzie, e-faktoringu.

Zaległości? To nie dla mnie!

Dlatego nie musisz przejmować się zaległościami Twojej firmy, które nie są od niej zależne. Masz fakturę? Dostajesz pieniądze. Niezależnie od tego, czy klient zapłaci za nią czy też nie, możesz zadbać o płynność finansową i jej właściwe finansowanie. Tak naprawdę e-faktoring daje Ci więc możliwość elastycznego reagowania na dowolną sytuację, związaną z brakiem spieniężenia faktur.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 19 marca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca