Wywrota

Jak ominąć dodatkowe opłaty przy pakowaniu paczek?

Nadając przesyłkę, chcemy, by szybko i sprawnie dotarła do odbiorcy. Często jednak wiąże się to z dodatkowymi, różnego rodzaju opłatami, które, nie wiadomo skąd pojawiają się w rachunku. Jak więc nie dać się naciągnąć i ominąć zbędną opłatę?

Waga

Pierwszą rzeczą, za którą płacimy nadmiernie jest waga. Oczywiście to normalne, że przesyłka jest ważona i na tej podstawie ustalamy, ile będzie kosztowała. Jednak bardzo często nie mieścimy się w danym limicie tylko dlatego, że niewłaściwie ją zapakowaliśmy. Warto zwracać uwagę na ograniczenia i szukać rozwiązania idealnego.

Wielkość

Drugim problemem jest wielkość. Wiele firm przewozowych, takich jak choćby Sendit, oferuje elastyczne wielkości, w których każdy może dopasować sobie odpowiednią paczkę do sposobu przewozu i kwoty. Jednak czasami nie wiemy o tym, że za dodatkowe centymetry zapłacimy dodatkowo. Często są to także kwoty o wiele za duże.

Sposób pakowania

Przesyłki muszą być opakowane właściwie. Dobre firmy przewozowe, takie jak te z którymi współpracuje Sendit, z góry określają sposób w jaki sposób przesyłka powinna zostać spakowana i w jakich warunkach będą przewożone towary. Jednak nie każdy tak robi. Szczególnie w takich firmach należałoby uważać na konsekwencje niewłaściwego sposobu pakowania, by nie narazić się na koszty.

Czas dostarczenia

Czasem dostarczenia przesyłki możemy dowolnie szafować. Wybierając krótszy – automatycznie cena wzrasta. I odwrotnie, im dłuższy, bardziej standardowy czas przewozu, tym niższa cena. Nie da się ukryć, że szybkie, sprawne dowożenie przesyłek kosztuje, choć w niektórych nierzetelnych firmach zdecydowanie za dużo.

Rodzaj przesyłki

Na końcu warto także zwrócić szczególną uwagę na rodzaj przesyłki. Wiele firm automatycznie dodaje do przesyłki takie opcje jak przesyłka z informacją zwrotną czy priorytet. Czasami jest to nieuzasadnione albo nie chcemy zdecydować się na dodatkowo płatne opcje. Są nam one jednak narzucane i jeśli nie zdecydujemy się sprawdzić wszystkiego przed opłatą, możemy mieć spore problemy na koniec.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 3 kwietnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca