Wywrota

Columbus Energy wykupiła obligacje serii B o wartości prawie 4,5 mln zł

Columbus Energy S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect, wykupiła Obligacje serii B o wartości prawie 4,5 mln zł. Dwa lata temu, w pierwszej publicznej emisji obligacji pod hasłem: Inwestuj, oddychaj, ochraniaj, Inwestorzy powierzyli te środki na rozwój organizacji, której roczne przychody przez ten okres wzrosły aż o 640%.

Do końca 2018 roku Columbus Energy zamontowała 4 200 instalacji fotowoltaicznych w całym kraju dla rodzin i firm, co przekłada się na ponad 60 000 paneli słonecznych oraz 20 000 kWp mocy z odnawialnych źródeł energii generującej oszczędności na rachunkach za energię elektryczną o wartości 13 mln zł rocznie.

 

Przez dwa lata, jak podają komunikaty giełdowe, Columbus Energy wywiązywała się ze swoich obowiązków wobec Inwestorów wypłacając zawsze w terminie odsetki, których wysokość w skali roku wynosiła 9,2%. Wykup obligacji serii A i B o łącznej wartości 5 450 000 zł to potwierdzenie pozycji Spółki na polskim rynku kapitałowym w sektorze energetyki odnawialnej.

 

Skonsolidowany raport roczny Grupy Kapitałowej Columbus Energy za rok 2018 wykazuje przychód w wysokości 63 mln zł. Udział Columbus Energy w rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce szacuje się na 8% oraz ponad 15% w przypadku rynku komercyjnego (instalacje bez dotacji).

 

Pierwsza emisja obligacji pod hasłem: Inwestuj, oddychaj, ochraniaj oraz kolejne emitowane w 2017 zakończyły się dla Spółki sukcesem - pozyskaniem na rynku kapitałowym ponad 11,5 mln zł w czterech seriach obligacji.

Na początku 2019 roku Columbus Energy podpisała Ramową Umowę Współpracy z Immersa Limited, dotyczącą wspólnego projektu oferowania wynajmu instalacji fotowoltaicznych dla dużych firm i koncernów. Immersa Limited zamierza zabezpieczyć finansowanie tych inwestycji i na początek na ten cel przeznaczyć kwotę 20 mln euro. Realizacja oraz zabezpieczenie wysokiego standardu usług pozostaje po stronie Columbus Energy. 28 marca 2019 roku Immersa Limited oraz Columbus Energy zawiązały spółkę celową typu joint-venture – SMILE ENERGY S.A. Spółka ta będzie realizować wspólne przedsięwzięcia związane z budową i finansowaniem farm fotowoltaicznych oraz wprowadzeniem na rynek polski usługi Power Lease Agreement dla średniego i dużego biznesu.

 

Spółka Columbus Energy informuje również, że jest w trakcie procesu przenoszenia notowań na rynek regulowany GPW i równolegle rozpoczęła proces dopuszczania do obrotu wszelkich akcji nienotowanych jeszcze na rynek NewConnect GPW.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 3 kwietnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca