Wywrota

Jakie kupić świetlówki elektryczne? To nie takie proste jak myślisz!

Belkowe, liniowe, LED – jakie kupić świetlówki? Wybór wbrew pozorom nie jest łatwy, a świetlówki różnią się parametrami i zastosowaniem. Wizyta w hurtowni elektrycznej może przyprawić o ból głowy. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Hurtownia elektryczna – wiele rodzajów świetlówek do wyboru

Gdzie szukać świetlówek? Najlepszym miejscem będą dedykowane sklepy elektryczne i hurtownie. To tam znajduje się największy wybór żarówek i świetlówek, a także pracują fachowcy, którzy będą mogli doradzić. Jeżeli jesteś przedsiębiorcom możesz też liczyć na dobre ceny detaliczne, które będą sprzyjały większym zakupom.

Podział świetlówek

Najprostszy podział świetlówek oparty jest na rodzajach gwintów zwanych inaczej trzonkami. W takim zestawieniu możemy wydzielić:

- świetlówki z gwintem G5 (okrągłe z dwoma bolcami) przeznaczone do oprawy liniowej, która współgrają z elektronicznymi układami zapłonowymi typu T5 16 mm.

- świetlówki z gwintem G13 pasujące do oprawy T8 26 mm (bardzo małe). Jest ona dopasowana pod układy elektroniczne, ale także magnetyczne.

Rodzaje oświetlenie świetlówkowego

Pierwszym z nich może być oświetlenie świetlówkowe belkowe. Jego cechą charakterystyczną są proste oprawy oświetleniowe. Najczęściej zasilane są jedną lub podwójnymi świetlówkami 18W. Świetlówki belkowe mogą mieć oprawy hermetyczne. To świetne rozwiązanie do magazynów i hal produkcyjnych, ponieważ są szczelne i ściśle przylegają, przez co uchodzą za niezawodne. Innym rozwiązaniem są oprawy kloszowe stosowane w szkołach i biurach.

Na co patrzeć przy zakupie?

Na jakość korzystania ze świetlówek wywiera wpływ wiele czynników.

1) Oszczędności – świetlówki to urządzenia pobierające energię. Dlatego czynnik ekonomiczny i ergonomika mają takie znaczenie przy ich zakupie.

2) Jakość światła, jego temperatura i barwa – wiele osób kupuje świetlówki „w ciemno”. Po załączeniu okazuje się, że światło emituje nieprzyjemną barwę (dla wielu taką jest białe, chłodne oświetlenie przywołujące na myśl światło prosektoryjne).

3) Niezawodność – żywotność świetlówek to istotny czynnik, który podlega szczegółowej ocenie przez klientów. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na rok produkcji świetlówki – czy np. nie jest odległy, co może sugerować długie wegetowanie żarówki w magazynie.

4) Jarzeniówka kontra LED – ta pierwsza to tradycyjna świetlówka, jakie kojarzymy ze starszymi biurami, szpitalami czy szkołami. Światła LED to nowość, która jednak znakomicie wypełnia trzy, wyżej wskazane warunki. LEDy są wytrzymałe, pracują długo i w dodatku nie pobierają tak dużo energii przez co są przyjazne dla środowiska. Ich minusem jest cena, często przekraczająca kilkukrotnie wartość tradycyjnych jarzeniówek.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 16 kwietnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca