Wywrota

Magazyny do wynajęcia we Wrocławiu coraz popularniejsze

Wrocław jest jednym z najważniejszych miast w Polsce, a zarazem stolicą Dolnego Śląska. Dynamicznie rozwija się gospodarczo, a także wzbudza zachwyt turystów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jego położenie sprzyja też inwestycjom, dlatego zauważalny jest też popyt na powierzchnie magazynowe we Wrocławiu.

Parki technologiczne położone we Wrocławiu i jego bliskiej okolicy budzą ogromne zainteresowanie wśród inwestorów i przedsiębiorców rozważających wynajęcie magazynów na Dolnym Śląsku. Dogodne położenie, szybki rozwój infrastruktury drogowej i silne zaplecze sprawiają, że zapotrzebowanie na obiekty pod logistykę i magazynowanie na Dolnym Śląsku stale rośnie.

 

Położenie Wrocławia

Na terenie Wrocławia oraz w jego bliskim sąsiedztwie można zaobserwować różne inwestycje z poszczególnych branż. Miasto słynie z dobrej lokalizacji i wygodnych połączeń z innymi miastami w Polsce i za granicą. Wybudowano tu nowoczesne drogi – m.in. autostrady A4 i A8 drogi ekspresowe S5 i S8 i drogi krajowe, a także nowoczesne mosty. Największe zainteresowanie budą magazyny i hale do wynajęcia we Wrocławiu i okolicy położone niedaleko dróg międzynarodowych oraz Portu lotniczego Wrocław im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach (10 km od centrum miasta).

 

Eksport do Niemiec

Wygodne położenie i skomunikowanie z Niemcami czyni z Wrocławia centrum logistyczne dla wielu firm eksportujących produkty właśnie do Niemiec. Przebiega tędy autostrada A4, najdłuższa w Polsce, wchodząca w skład III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego.

Inwestorzy m.in. z Niemiec prowadzą głównie dystrybucją swoich towarów na terenie Dolnego Śląska, dlatego też interesuje ich wynajem powierzchni magazynowych we Wrocławiu i okolicy. Popyt na nie wciąż rośnie, gdyż wielu najemców zagranicznych planuje poszerzyć swoją działalność w krajach Europy Centralnej.

 

Wysokie PKB na Dolnym Śląsku

Aby nie być gołosłownym, warto wspomnieć, że przez 10 lat wartość PKB na Dolnym Śląsku wzrosła prawie o 60 proc. Obecnie wartość PKB przypadająca na jednego mieszkańca jest wyższa niż średnia krajowa! Trzeba zwrócić uwagę na rozwój sektora logistycznego i produkcyjnego, duże zainteresowanie rynkiem zagranicznych inwestorów – część swoich inwestycji prowadzą tu Niemcy.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 24 kwietnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca