Wywrota

3 mity na temat wypadania włosów. Sprawdzamy!

Wypadanie włosów to powszechny problem, z którym boryka się wiele osób. Próbujemy różnych metod, jednak nie wszystkie z nich są w stanie poradzić sobie z prawdziwą przyczyną problemu. Jakie są najpowszechniejsze mity na temat wypadania włosów?

Przetłuszczające się włosy trzeba przetrzymać

To wciąż jeden z częściej powtarzanych mitów na temat pielęgnacji włosów. Słuchanie tej rady, może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, gdyż zbyt rzadko oczyszczana skóra głowy stanie się idealnym środowiskiem do rozwoju grzybów i bakterii.

Jeżeli mamy delikatną skórę głowy, może ona reagować nadmiernym przetłuszczaniem się na używanie zbyt silnych środków myjących. Należy wtedy pomyśleć o wyborze delikatniejszego szamponu, bądź dobraniu odpowiedniego oleju, który będziemy nakładać na skórę głowy przed myciem.

Nie ma nic złego w myciu głowy, nawet codziennie. Warto jednak zadbać o dobór odpowiednich kosmetyków. Dobrze oczyszczona skóra, dodatkowo wymasowana podczas mycia, to również więcej tlenu dla naszych cebulek włosowych – co będzie wpływało korzystnie na ich odżywienie i może przyczynić się do zmniejszenia wypadania włosów.

Wystarczą dobre kosmetyki

Odpowiedni dobór kosmetyków do pielęgnacji to ważna kwestia i może znacznie przyczynić się do wygranej walki z wypadaniem włosów. Ale aby zwalczyć problem u jego podstaw, kosmetyki mogą okazać się niewystarczające. To nieprawda. Kosmetyki mogą znacząco pomóc, jednak nie są w stanie wyeliminować podstawowych przyczyn wypadania włosów. A te, mogą znajdować się znacznie głębiej niż są w stanie zadziałać kosmetyki. Jedną z częstszych przyczyn nadmiernego wypadania mogą być niedobory witamin w organizmie. Zmiana diety jest wtedy niezbędna jednak, gdy to nie wystarcza należy uzupełnić niedobór witaminy tabletkami, najlepiej o udowodnionym działaniu, z odpowiednio wysoką dawką danej substancji. Jedną ze znanych witamin, które mogą hamować wypadanie włosów jest biotyna, której najwyższą dawkę znajdziemy w leku Biotebal.

Wypadanie włosów to problem wyłącznie natury kosmetycznej

To chyba najbardziej niebezpieczny ze wszystkich znanych mitów. Nasze włosy nie są jedynie ozdobą. Przede wszystkim są częścią naszego organizmu, w którym wszystkie części współdziałają ze sobą na zasadzie naczyń połączonych. Wypadanie włosów może być jednym z objawów poważniejszych chorób, dlatego jeżeli problem utrzymuje się przez dłuższy czas i nie pomagają na niego żadne kuracje – należy bezwzględnie skontaktować się z lekarzem.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Marta
Marta 11 maja 2019, 09:31
Przyczyną wypadania włosów nie tylko jest natura kosmetyczna, to też geny, nieodpowiednie odżywianie się, farbowanie włosów itd. Ja na porost używam wcierki kaminomoto od kiedy zauważyłam, że na szczotce zostaje więcej włosów niż powinno. Ważne jest by wcześnie zareagować, bo jak będziemy zwlekać to może być za późno
źródło: 777
przysłano: 10 maja 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca