Wywrota

Zwiedzanie miasta z roweru

Setki kilometrów tras, piękne widoki i… wyrozumiali kierowcy aut — Trójmiasto zapewnia idealne warunki zwolennikom rowerowej turystyki. Chcesz połączyć aktywność fizyczną ze zwiedzaniem? Sprawdź, dokąd dojedziesz rowerem. Kiedy dni stają się coraz dłuższe, a temperatura przyjemnie rośnie, wielu mieszkańców Trójmiasta zamienia auta i autobusy na rowery. Rozbudowany system tras rowerowych, znakomicie połączony z system komunikacji miejskiej pozwala dotrzeć w dowolne miejsce szybko, komfortowo i… bez korków.

Rowery także dla turystów

Rowerowa turystyka cieszy się ogromnym zainteresowaniem także wśród przyjezdnych. Dzięki ogromnemu wyborowi tras, z rowerowego siodełka można podziwiać nie tylko najpiękniejsze historyczne zabytki Gdańska, ale również nietknięte palcem człowieka pomniki przyrody i nadmorskie promenady.

Zabytki gdańskiej Starówki

Gdańska Starówka jest jednym z najbardziej charakterystycznych punktów Trójmiasta. Będąc nad morzem, nie można o niej zapomnieć. Poruszając się rowerem, z powodzeniem dotrzesz do pomnika Neptuna, Złotej Bramy i nad Motławę. Z perspektywy siodełka obejrzysz industrialne okolice Stoczni Gdańskiej z charakterystycznymi żurawiami i przepiękne okolice Nowego Portu.

4wypozyczalnia-rowerow-veloking.jpg

źródło: https://www.veloking.pl/

Rowerem przez Pas Nadmorski

Jedną z ulubionych rowerowych tras turystów jest ta prowadząca przez Pas Nadmorski. Rozpoczyna się w Porcie Gdańskim i wiedzie aż do sopockiego molo, poprzez park w Brzeźnie, park im. Ronalda Reagana oraz lasek jelitkowski. Zdaniem rowerzystów zapewnia ona nie tylko piękne widoki, ale jet także znakomicie wykonana. A to przekłada się na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Jedyną niedogodnością jest stosunkowo duże natężenie ruchu, zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

Trójmiejski Park Krajobrazowy

Jeśli szukasz długiej trasy, która pozwoli Ci podziwiać piękno Kaszub, wybierz tę, wiodącą przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. Trasa prowadzi z Gdańska przez Sopot i Gdynię, kończąc swój bieg w okolicach malowniczej Kalwarii Wejherowskiej. Jej długość to aż 74,8 km. Wszechobecna zieleń, leśne dukty, świeże powietrze i niezwykle malownicze krajobrazy zapewniają niezwykłe wrażenia i są gwarancją świetnie spędzonego czasu.

Krótka trasa z atrakcjami dla dzieci

Jeśli chcesz zabrać na wycieczkę rowerową dzieci, wybierz trasę wiodącą z SMK Gdynia Redłowo do Węzła Wzgórze. Jej długość wynosi jedynie 2 km. Trasa biegnie w pobliżu uwielbianego przez dzieci i młodzież Centrum Nauki Experyment. Rowerową wycieczkę można więc połączyć z wizytą w tym wyjątkowym, pełnym atrakcji miejscu.


źródło: 777
przysłano: 16 maja 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca