Wywrota

Jak wykorzystać mobilne podesty sceniczne?

Organizacja imprezy plenerowej lub wydarzenia kulturalnego musi być poprzedzona skrupulatnymi przygotowaniami. Chodzi nie tylko o uzyskanie niezbędnych pozwoleń i formalności urzędowych, ale także wybór najlepszego miejsca na zorganizowanie przedsięwzięcia. Często bywa tak, że na terenie, który spełnia wszystkie wymagania, nie ma możliwości zamontowania stałej sceny. W tym przypadku sprawdzą się mobilne podesty sceniczne.

Czym są podesty sceniczne?

Jeżeli kiedykolwiek brałeś udział w koncertach, festynach plenerowych czy przedstawieniach, to z pewnością miałeś okazję zobaczyć, czym są podesty sceniczne. W skrócie można je scharakteryzować jako przenośne moduły, które łączą się ze sobą, tworząc stabilną konstrukcję pełniącą funkcję sceny. Mogą one być również wykorzystane jako podwyższenie, aby w lepszym stopniu wyeksponować występujących artystów, dzięki czemu będą widoczni nawet z dalszej części widowni. Podesty sceniczne dzięki swojej modułowości stwarzają nieograniczone możliwości aranżacji. Można je łączyć w dowolne konstrukcje, tworząc wybrany kształt sceny.

Jakie podesty sceniczne wybrać?

Organizatorzy imprez plenerowych często szukają rozwiązań, dzięki którym mogą ograniczyć koszty organizacji całego przedsięwzięcia, jednocześnie spełniając wszystkie warunki bezpieczeństwa. Podesty sceniczne mimo swojej lekkiej konstrukcji są stabilne i przystosowane do dużego obciążenia. Dodatkowo mogą być wyposażone w szereg udogodnień, takich jak gumowa nawierzchnia czy barierki ochronne, co wpływa na komfort użytkowy i bezpieczeństwo. Podesty sceniczne BSC System są wyposażone w demontowane nogi oraz możliwość połączenia ich z peryferyjnymi akcesoriami co sprawia, że można z nich tworzyć dowolne konstrukcje o zmiennych kształtach i wysokości. Zaletą wykorzystania podestów jest ponadto ich łatwy montaż i demontaż, co ograniczy problemy z ewentualnym transportem lub późniejszym przechowywaniem konstrukcji.

Do czego wykorzystać podesty sceniczne?

Ze względu na modułową konstrukcję możliwości wykorzystania podestów są praktycznie nieograniczone. Można je spotkać wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości ustawienia stałej sceny lub trzeba na niej zorganizować przestrzeń tak, aby była przystosowana dla widzów i artystów biorących udział w konkretnym przedsięwzięciu. Najczęściej podesty sceniczne wykorzystuje się podczas:

  • koncertów,
  • występów teatralnych,
  • pokazów mody,
  • widowisk artystycznych,
  • eventów branżowych.

Podesty sceniczne są tak uniwersalnymi konstrukcjami, że znajdą zastosowanie nie tylko podczas występów na scenie. Można je wykorzystać również jako element ekspozycyjny, podwyższenie czy jako fragment widowni lub trybun. Wielkość poszczególnych modułów można dopasować do potrzeb widowiska, a scenę zaaranżować tak, aby była zgodna z wizją przedstawienia. Podesty sceniczne można wynająć na czas przedsięwzięcia, wówczas w ramach usługi zapewniony jest ich montaż, demontaż i transport. W przypadku często organizowanych widowisk warto się zastanowić nad zakupem takiej konstrukcji, gdyż jest to spore ułatwienie podczas aranżacji miejsca na występy.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 23 maja 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca