Wywrota

Przewaga kosmetyków naturalnych nad kosmetykami syntetycznymi

Trudno jest wyobrazić sobie codzienność bez kosmetyków. Kremy, balsamy, olejki, mydełka - używamy ich wszyscy. Warto więc zastanowić się nad wyborem dobrych produktów. Czy dla naszej skóry lepsza jest chemia, czy może natura? Porównajmy to.

Skład

Kosmetyki naturalne, jak sama nazwa wskazuje, zawierają w swoim składzie jedynie substancje mineralne i roślinne oraz te pozyskane od zwierząt (mleko, jajka czy wosk pszczeli).

Substancje syntetyczne pozyskiwane są natomiast sztucznie. Oczywiście - zdecydowana większość jest bezpieczna, ale istnieje wiele składników, które budzą wątpliwości co do dobrego działania na naszą skórę. Wśród nich należy na pewno wymienić SLS, SLES, parabeny i metale ciężkie. Mogą one nie tylko wysuszać, ale też podrażniać.

Skuteczność

Produkty syntetyczne i ich skuteczność to temat rzeka. Często się zdarza, że kosmetyk, który ma nawilżać w rzeczywistości wysusza lub na odwrót. Na dodatek skuteczność rzekomo działających kosmetyków też jest kwestią sporną. Zazwyczaj produkt pomaga tylko chwilowo, a gdy go odstawimy, skóra wraca do poprzedniego stanu lub gorszego, bo jej naturalna kondycja jest zaburzona.

Tymczasem kosmetyki naturalne działają zupełnie inaczej. Poprawiają stan skóry czy włosów, ale nie uzależniają organizmu od swoich składników, ponieważ składniki te występują naturalnie. Ponadto dzięki ich wysokiemu natężeniu wykazują bardzo dużą skuteczność.

Dostępność

Kosmetyki syntetyczne są ogólnodostępne. Dostaniemy je w każdej drogerii i to w bardzo dużej liczbie. Pod tym względem mają przewagę nad kosmetykami naturalnymi, które rzadko pojawiają się w sklepach stacjonarnych i zazwyczaj wyglądają jak dodatek do asortymentu z syntetycznymi produktami. Rozwiązaniem tego problemu mogą być kosmetyki naturalne dostępne w sklepach internetowych.

Cena

Kosmetyki naturalne są droższe od syntetycznych, ale tylko pozornie. Cała tajemnica tkwi bowiem w stosunku jakości do ceny. Ponadto granice cenowe bardzo często się zacierają, a wszystko to za sprawą wysokiej marży znanych marek. “Dobre” kosmetyki syntetyczne kosztują tyle samo co alternatywny produkt naturalny. Różnica polega jednak na tym, że naturalny kosmetyk będzie dobry w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Warto też zauważyć, że syntetyczne kosmetyki są mało wydajne.

Bezpieczeństwo

Na kosmetyki dostępne w Unii Europejskiej nałożono ścisłe regulacje, które mają zapewnić bezpieczeństwo konsumentów. To jednak ma się nijak do problemu reakcji alergicznych. Substancje syntetyczne dość często podrażniają skórę, a poważniejsze reakcje mogą trwale wpłynąć na zdrowie. Z tego też powodu kosmetyki naturalne są nieco lepszym wyborem. Mogą wywołać reakcję alergiczną tylko wtedy, gdy ktoś jest uczulony na składnik naturalnego pochodzenia. To natomiast rzadkość.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
https://horex.pl/
https://horex.pl/ 26 marca 2020, 19:32
Coraz więcej marek wychodzi z takimi kosmetykami do Konsumentów, nie odstają w tym polskie marki Bielenda czy nawet Eveline, które przygotowały serie kosmetykow ze skladem zbliżonym naturze
źródło: 777
przysłano: 27 czerwca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca