Wywrota

Jak urozmaicić szkolne lekcje i bardziej zainteresować uczniów swoim przedmiotem?

Dla większości dzieci i młodzieży w wieku szkolnym lekcje są niestety przykrym obowiązkiem, w których udział biorą jedynie z konieczności. Na taki stan rzeczy wpływa kilka czynników. Jednym z najważniejszych z nich jest brak pomysłu na lekcje nauczycieli, którzy nie są w stanie zainteresować swoich uczniów przekazywaną wiedzą i prowadzą zajęcia w nudny oraz monotonny sposób. Istnieją jednak skuteczne sposoby, aby urozmaicić lekcje oraz wzbudzić zainteresowanie nimi wśród uczniów.

Aplikacje edukacyjne dla większego zainteresowania miłośników technologii

Z nowoczesnymi technologiami dzieci mają styczność już od najmłodszych lat. W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi już widok kilkuletniego malucha, który całkiem sprawnie obsługuje smartfon lub z ciekawością ogląda bajki na tablecie rodziców. Rosnące zainteresowanie dzieci i młodzieży światem nowoczesnych technologii warto wykorzystać w szkole. W urozmaiceniu przebiegu lekcji pomocą aplikacje edukacyjne, z których uczniowie mogą korzystać podczas lekcji na swoich smartfonach lub tabletach.

 

Aplikacje edukacyjne to specjalnie zaprojektowane programy na urządzenia mobilne, których zadaniem jest przekazywanie określonej wiedzy oraz nauka jej wykorzystywania w praktyce. Dzięki nim uczniowie lepiej zaznajomią się z wybranym zagadnieniem oraz nauczą się wykorzystywać zdobytą w czasie lekcji wiedzę teoretyczną w bardziej praktycznych, codziennych zastosowaniach. Aplikacje edukacyjne mogą zostać wykorzystane na wielu przedmiotach. Doskonale sprawdzą się m. in. na lekcjach z języka polskiego i języków obcych, matematyce, chemii, fizyce, przyrodzie, historii i wielu innych.

 

Filmy edukacyjne doskonałym sposobem na urozmaicenie lekcji

Dzieci oraz młodzież kochają oglądać filmy. Lubią to zajęcie tak bardzo, że rodzice w trosce o ich prawidłowy rozwój muszą wręcz limitować czas spędzany przez swoje pociechy przed ekranem telewizora i komputera. Okazuje się jednak, że w szkole można połączyć przyjemne z pożytecznym i urozmaicić lekcje wspólnym oglądaniem ciekawego, bezpośrednio związanego z tematyką zajęć filmu. Filmy edukacyjne pozwolą uczniom w przystępny sposób poszerzyć swoją wiedzę oraz jeszcze bardziej zainteresować się poruszaną w czasie lekcji tematyką. Po ich obejrzeniu warto przeprowadzić luźną dyskusję na tematy poruszane w wybranym filmie, podczas której uczniowie będą mogli podzielić się swoimi wrażeniami oraz przemyśleniami po seansie.

 

Szeroki wybór filmów pozwala na ich wykorzystanie na praktycznie każdym przedmiocie. Filmy edukacyjne można z powodzeniem pokazać uczniom podczas lekcji języka polskiego, historii, przyrody, chemii, biologii, geografii i wielu innych przedmiotów. Ciekawy oraz dostosowany do wieku uczniów i aktualnie przerabianego programu film pozwoli dzieciom odprężyć się oraz zdobyć nowe, przydatne informacje, których często nie ma w szkolnych podręcznikach. Przekazywana przez filmy edukacyjne wiedza lepiej zapadnie w pamięć, gdyż większość uczniów zdecydowanie szybciej zapamiętuje informacje przekazywane w formie obrazkowej.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 16 lipca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca