Wywrota

Nieużywane auto - w jaki sposób poradzić sobie z tym problemem?

Samochody są wciąż jednym z najwygodniejszych i najbardziej elastycznych środków lokomocji.

Nic więc dziwnego, że chętnie korzystamy z nich zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Niestety, upływający czas nie działa na ich korzyść. Zużycie, coraz częstsze awarie, problemy w czasie jazdy i brak komfortu - wszystko to sprawia, że czasem porzucamy swój samochód na parkingu lub posesji i decydujemy się na zakup nowego auta. Co jednak zrobić ze starym pojazdem? Podpowiadamy.

Dlaczego warto pozbyć się nieużywanego auta?

Teoretycznie, skoro nieużywane auto stoi odpowiednio zabezpieczone nie powinniśmy się nim przejmować, prawda? Niestety, rzeczywistość nie wygląda tak różowo. Każdy samochód, który nie został wyrejestrowany jest objęty obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Oznacza to, że za auto, które stoi bezużytecznie możesz zapłacić nawet kilkaset złotych rocznie. To dodatkowe koszty, których każdy z nas chce uniknąć. Co więcej, w jeśli zaniechamy regulowania opłat

Sprzedaż auta - nie zawsze się udaje

Jeśli posiadasz samochód, z którego już nie korzystasz możesz oczywiście spróbować je sprzedać. Jeśli się to uda masz szansę odzyskać około kilkunastu procent początkowej wartości auta. Warto jednak mieć świadomość, że sprzedaż auta, które ma już swój wiek lub jest niesprawne może nastręczyć ci trudności. Rynek aut używanych jest obecnie tak nasycony, że najstarsze lub niesprawne modele nie mają praktycznie szansy na znalezienie nabywcy. Musisz więc przygotować się na to, że proces sprzedaży może trwać nawet kilka miesięcy. Co więcej, czasem nie udaje się znaleźć żadnego klienta.

Autozłomowanie - atrakcyjna alternatywa

Na szczęście sprzedaż auta na własną rękę nie jest jedyną możliwością, którą mamy. Jeśli posiadamy auto, które ma już swój przebieg, posiada stary rocznik lub jest niesprawne możemy skorzystać z możliwości, jaką jest autozłomowanie. To coraz częściej wybierane rozwiązanie, dzięki któremu otrzymujemy dokumenty pozwalające nam na wyrejestrowanie samochodu a tym samym uniknięcie konieczności uiszczania opłat za obowiązkowe ubezpieczenie OC. Taką możliwość daje nam wiele firm, np. Auto Kasacja Skarżysko Kamienna.

Kto może skorzystać ze złomowania auta?

Na to pytanie mamy jedną prostą odpowiedź - każdy. Firmy takie jak Auto Kasacja Warka oferują swoje usługi zarówno osobom prywatnym, które chcą zezłomować pojedyncze auto, jak i firmom, którym zależy na wymianie całej floty pojazdów. Przyjmowane są wszystkie samochody - niezależnie od ich rocznika, marki oraz stanu technicznego. W przypadku aut, które są niesprawne - dobre firmy zajmujące się złomowaniem aut oferują ich odholowywanie z domu lub siedziby firmy klienta. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie internetowej https://autokasacjaradom.pl/.

Podsumowując, złomowanie auta to dobry pomysł jeśli mamy pojazd, którego sprzedaż może okazać się problematyczne. To szybkie, wygodne i opłacalne rozwiązanie, dzięki któremu możemy uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z obowiązkowym ubezpieczeniem.


źródło: 777
przysłano: 12 sierpnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca