Wywrota

Co to jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to kredyt z którego coraz częściej korzystają Polacy. Zanim zdecydujemy się na jego zaciągnięcie musimy o nim wiedzieć nieco więcej. Procedura uzyskania kredytu gotówkowego jest bardzo prosta i co więcej nie musimy wcale określać celu na jaki chcemy go przeznaczyć. A zatem kredyt gotówkowy możemy przeznaczyć zarówno na kupno auta, sprzętu RTV czy AGDM, remont mieszkania a nawet na wakacje z rodziną. Aby otrzymać kredyt gotówkowy wystarczy nam zaświadczenie o zarobkach czy też zaświadczenie o zatrudnieniu.

Kredyt gotówkowy -17bankow.com to kredyt z którego coraz częściej korzystają Polacy. Zanim zdecydujemy się na jego zaciągnięcie musimy o nim wiedzieć nieco więcej. Procedura uzyskania kredytu gotówkowego jest bardzo prosta i co więcej nie musimy wcale określać celu na jaki chcemy go przeznaczyć. A zatem kredyt gotówkowy możemy przeznaczyć zarówno na kupno auta, sprzętu RTV czy AGDM, remont mieszkania a nawet na wakacje z rodziną. Aby otrzymać kredyt gotówkowy wystarczy nam zaświadczenie o zarobkach czy też zaświadczenie o zatrudnieniu.

 

Raty równe i malejące
Raty równe to stała wysokość rat przez cały okres spłaty kredytu. Zawierają one w sobie spłacany zaciągnięty dług jak i odsetki. Proporcje tych elementów zmieniają się jednak z biegiem czasu. Na początku spłacamy więcej odsetek, a mniej kapitału, później proporcje się odwracają i spłacamy więcej kapitału a mniej odsetek. Jeżeli zdecydujemy się na raty malejące stają się one coraz niższe wraz z upływem czasu. Raty te składają się z odsetek naliczanych od zobowiązania jakie pozostało nam jeszcze do spłaty oraz ze stałej kwota kredytu. Jak się okazuje raty malejące są zdecydowanie korzystniejsze, gdyż kapitał jest spłacany szybciej niż w przypadku rat równych.

 

Oprocentowanie stałe i zmienne
W przypadku stałego oprocentowania jest ono niezmienne podczas całego okresu spłaty kredytu. Harmonogram spłaty kredytu który otrzymamy od banku tuz przy podpisaniu umowy o kredytowaniu będzie niezmienny podczas całego okresu obowiązywania umowy. Oprocentowanie zmienne jest sumą elementu stałego czyli marży i np. punku odniesienia jakim może być np. wskaźnik WIBOR. Po podpisaniu umowy bank przekaże nam harmonogram spłaty kredytu, i będzie on zawierał wysokość spłacanych rat obliczanych dla aktualnie obowiązującej stawki oprocentowania. Następnie bank będzie sprawdzał czy cena pieniądza na rynku nie uległa zmianie. Jeżeli zmiana ta okaże się dla banku istotna wówczas klient otrzyma nowy harmonogram z wysokościami rat kredytu i ich spłat. Umowa którą będziemy podpisywać w momencie zaciągania kredytu gotówkowego powinna szczegółowo określać warunki na podstawie których bank będzie mógł aktualizować oprocentowanie kredytu. Ten rodzaj oprocentowania najczęściej jest oferowany przez banki w przypadku zaciągania kredytów krótkoterminowych, a zmienne długoterminowych.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 12 sierpnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca