Wywrota

Savoir-vivre, jak się oświadczyć z klasą?

W dzisiejszych czasach oświadczyny przybierają różne formy. Zdarza się nawet, że to kobiety wychodzą z inicjatywą złożenia propozycji małżeństwa swojemu partnerowi. Jednak w każdym przypadku warto pamiętać o pewnych drobiazgach wynikających z tradycji oświadczyn, które sprawią, że to wydarzenie będzie szczególne i podniosłe.

Pierścionek zaręczynowy

Ta mała błyskotka to obowiązkowy dodatek do oświadczyn. Powinien być dopasowany, by w trakcie nakładania go nie okazało się, że mężczyzna nie zna rozmiaru palca swojej wybranki. Warto również wybrać model, który przypadnie kobiecie do gustu.

 

Przed zakupem przyjrzyjcie się Panowie biżuterii Waszej ukochanej. Jeśli lubi delikatne, skromne rzeczy, warto w takim samym tonie kupić pierścionek. Będzie to dodatek noszony przez nią cały czas, więc nie powinien być ciężki. W związku z tym można zdecydować się na mniejszy kamień, który będzie przepięknie błyszczał na jej smukłej dłoni.

 

Zgodnie z etykietą savoir-vivre, pierścionek zaręczynowy musi być ze złota i z dodatkiem diamentu. Złoto jest eleganckie i trwalsze niż srebro, a diament to kamień szlachetny symbolizujący szczęście i dostatek.

Zachowanie godne dżentelmena

Jeśli nie chcecie trzymać się typowej tradycji, gdzie oświadczyny przebiegają w obecności rodziców Waszej ukochanej, to nic straconego. Nadal możecie oświadczyć się z klasą. Na uroczystą kolację koniecznie ubierzcie się w garnitur. Warto też uprzedzić ukochaną, że ma się ubrać elegancko. Otwierajcie przed wybranką drzwi, zwracajcie uwagę na to, czy nie jest jej zimno, czy nie jest głodna, czy czegoś nie potrzebuje. Kupcie bukiet czerwonych róż. Te kwiaty to symbol gorącej, namiętnej miłości i taki też powinien być Wasz związek. Nawet jeśli dziewczyna nie przepada za żywymi kwiatami, to w ten jeden, szczególny dzień warto o nie zadbać.

 

Zobacz także: Co zrobić, by powiedziała TAK?

Same oświadczyny to wyjątkowy moment. Obowiązkiem wręcz jest przyklęknięcie na prawe kolano. Następnie wyciągacie rękę z otwartym pudełeczkiem, w którym widnieje pierścionek i zadajecie to ważne pytanie, które z pewnością chciałabym usłyszeć każda kobieta: „Czy zostaniesz moją żoną”? Jeśli dziewczyna się zgodzi, to Wy (!) wyciągacie pierścionek z kartonika i nakładacie go na serdeczny palec prawej dłoni.

Rodzice przyszłej panny młodej

Jeśli rodziców Waszej partnerki przy oświadczynach nie planujecie, to absolutnie nie wolno pomijać ich w tym przedsięwzięciu. Zachowacie się z prawdziwą klasą, jeśli najpierw poprosicie rodziców o rękę ich córki. Jeśli się zgodzą, dopiero wtedy planujecie zapytać samą zainteresowanej.

 

Oświadczyny w obecności rodziców to już zupełnie inna etykieta. W dobrym tonie jest przynieść kwiaty zarówno dla ukochanej, jak i jej mamy. Dla ojca dziewczyny, również szykujecie jakiś drobiazg. Może to być butelka dobrego alkoholu lub coś, czegoś, co go interesuje. Butelka whisky to jednak zawsze świetny pomysł i wywoła uśmiech na twarzy przyszłego teścia.

 

Dla niektórych rodziców ważnym elementem jest również przyjęcie zaręczynowe. Jeśli ma to być większa impreza, możecie zaprosić również dalszą rodzinę i najbliższych przyjaciół. Ważne, by były to odpowiednio dobrane osoby, z którymi naprawdę chcecie dzielić się swoim szczęściem.

 

Szeroką ofertę pierścionków zaręczynowych znajdziesz na Auroria.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Agata
Agata 29 maja 2020, 20:07
Mój mąż oświadczał się w naszej ulubionej restauracji (w Dworku Vesaria w Lublinie) oczywiście był bukiet czerwonych róż, elegancki strój i kolacja przy świecach :) Było cudownie i na pewno nigdy tego dnia nie zapomnę :)
źródło: 777
przysłano: 1 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca