Wywrota

Wszystkie troski wsadź do książki

Z pewnością nie raz słyszałeś o dobrym wpływie czytania. W dobie internetu często ograniczmy się do prześledzenia wiadomości na portalach informacyjnych czy rozkładu jazy autobusów. Często w pędzie życia zapominamy, by na chwilę się zatrzymać i sięgnąć po jakąś wartościową literaturę. Dzisiaj czytać można praktycznie wszędzie. Dzięki ebook-om ulubione książki weźmiesz w podróż bez zbędnego balastu. Audiobooki są z kolei dla tych, którzy nie mają okazji zabrać ze sobą ani czytnika książek ani papierowych wersji. Idealnie sprawdzają się podczas prowadzenia samochodu, jazdy tramwajem czy autobusem, a nawet podczas pracy.

Dobroczynne działanie książek

Czytanie nie tylko powiększa zasób słownictwa. Przeżywanie historii to także trening pamięci i nauka logicznego łączenia faktów. Książki kryminalne idealnie uczą rozwiązywania zagadek. To także prawdziwy trening emocji. Jeżeli jesteś fanem książek popularnonaukowych czy poradników to czytanie będzie również okazją do pogłębienia wiedzy. Być może znajdziesz tam inspiracje na obiad, receptę na złamane serce albo dużą dawkę pozytywnej energii do działania. Czytanie również może ukształtować Twój charakter. Jeżeli czyjeś historie są dla Ciebie nauką i potrafisz wyciągnąć z nich naukę to plus dla Ciebie. Być może postępowanie bohaterów będzie dla Ciebie inspiracją do zmian w swoim życiu.


Czytanie zbliża

Kiedy ukochasz już sobie jakąś książkę, pamiętaj, że na świecie są inne osoby, które myślą podobnie. Być może odnajdziesz tam ludzi, którzy nadają na tych samych falach, co Ty. Dzięki grupom na social mediach z pewnością poznasz wielu wspaniałych ludzi. Być może spotkasz tam swoją przyjaciółkę albo przyjaciela? Albo znajdziesz miłość? Fani czytania spotykają się kilkukrotnie na Targach, na których można zdobyć autograf ulubionego autora. Często można także zrobić sobie wspólne zdjęcie i chwilę porozmawiać. Czekając w kolejce na swoją kolej z pewnością poznasz takich samych moli książkowych.

Teraz już wiesz dlaczego warto czytać. Niezależnie od tego jaki gatunek preferujesz, ta czynność powinna sprawiać Ci przyjemność. Jeżeli kochasz kryminały – śmiało nie musisz się tego wstydzić. Poruszają Cię książki o romansach? Poszukaj kogoś, kto tak samo jak Ty pała miłością do tego samego gatunku. Dzięki temu zyskasz bratnią duszę i rozwiniesz swoje umiejętności. Wszystko podczas relaksu przy dobrej lekturze.


źródło: 777
przysłano: 28 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca