Wywrota

Jak założyć konto osobiste przez Internet?

Chcesz założyć nowe konto osobiste? Obecnie nie musisz składać wizyty w banku, by poznać jego ofertę i podpisać umowę o otwarcie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Wystarczy dostęp do Internetu, abyś w zaciszu własnego domu wybrał najlepsze konto bankowe, a następnie załatwił wszelkie formalności z jego otwarciem. W poniższym artykule pokażemy ci krok po kroku, jak założyć konto osobiste przez Internet.

Wybierz najlepsze konto osobiste

Zakładanie konta osobistego musisz zacząć od znalezienia banku, który zaoferuje ci najlepsze warunki korzystania z konta. Na szczęście nie musisz przeglądać dziesiątek ofert bankowych. Na początek skorzystaj z aktualnego rankingu konto osobistych, by wstępnie wyselekcjonować najciekawsze oferty.

Oczywiście zawsze możesz podpytać przyjaciół i znajomych, które konto osobiste oni polecają. Pamiętaj jednak, że twoje potrzeby mogą różnić się od potrzeb innych osób, dlatego ostateczną decyzję zawsze podejmuj samodzielnie. A na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze konta osobistego?

Przede wszystkim sprawdź warunki umowy pod kątem wszelkich kosztów, jakie będą wiązały się z założeniem oraz prowadzeniem takiego konta. Jeśli dany bank oferuje darmowe konto osobiste za 0 zł, dokładnie zapoznaj się z warunkami, jakie będziesz musiał spełnić, aby z danego konta osobistego faktycznie korzystać bez żadnych opłat.

Jeśli często posługujesz się gotówką, zorientuj się, czy w twojej okolicy znajdują się bankomaty i wpłatomaty, z których będziesz mógł swobodnie korzystać.

Z kolei, jeśli dużo podróżujesz, sprawdź, czy dany bak oferuje otwarcie dodatkowego konta walutowego i usługę wirtualnego kantoru.

Poza tym warto zwrócić uwagę na łatwość korzystania z aplikacji mobilnej banku i bankowości elektronicznej.

Wypełnij wniosek o założenie konta osobistego przez Internet

Jeśli wybrałeś już odpowiednie konto osobiste, czas złożyć wniosek o jego założenie. Większość banków posiada na swojej stronie internetowej odpowiedni formularz, który wypełnisz online dosłownie w kilka minut. Pamiętaj jednak, że będą ci do tego potrzebne dane z dowodu osobistego lub paszportu. Bank na pewno poprosi cię o podanie takich danych jak: imię i nazwisko, data urodzenia, numer PESEL, seria i numer dokumentu tożsamości, adres e-mail oraz telefon kontaktowy.

Podpisz umowę o założenie konta osobistego

Po przesłaniu do banku wniosku o założenie konta osobistego przyjdzie czas na podpisanie umowy. Może się to odbyć na jeden z dwóch sposobów.

Po pierwsze, bank może wysłać do ciebie umowę kurierem, którą podpisujesz w jego obecności. Następnie dostarcza on jeden egzemplarz takiej umowy z powrotem do banku. Jeśli skorzystasz z tego sposobu, twoje konto osobiste zostanie uruchomione do 2 dni roboczych.

Drugim sposobem na podpisanie umowy z bankiem jest wykonanie tzw. przelewu weryfikacyjnego. Jest on szybsza od poprzedniej, ale tego, abyś posiadał już konto w innym banku. Dzięki temu będziesz mógł wykonać przelew, który aktywuje twoje nowe konto.

Karta płatnicza do konta osobistego

Zakładając konto osobiste przez Internet, możesz zamówić od razu kartę płatniczą. Zostanie ona dostarczona przez wskazany przez ciebie adres w ciągu kilku dni roboczych. Będzie do niej dołączona instrukcja z informacjami, jak możesz taką kartę aktywować.

I to wszystko. Jak widzisz założenie konta osobistego przez Internet to nic trudnego. Jeśli chcesz, możesz dodatkowo zainstalować na telefonie aplikację mobilną swojego banku, dzięki czemu zawsze będziesz miał dostęp do swojego konta osobistego. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.kontomaniak.pl.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 29 stycznia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca