Wywrota

Podłoga z drewna – nadaj swojemu domowi styl

Podłoga jest jednym z tych elementów mieszkania, który będziemy chcieli stosunkowo rzadko naprawiać lub poddawać renowacji. Jest to uciążliwe w przypadku dużej ilości mebli, a więc zwykle wybierając podłogę warto zdecydować się przede wszystkim na rozwiązania, które posłużą nam długie lata. Na rynku od wielu lat królują panele podłogowe, parkiety i wszelkiego rodzaju podłogi drewniane. Wybór jest olbrzymi i znajdziemy rozwiązania dostosowane do każdej kieszeni, gustu i indywidualnych wymagań.

Zamień tanie panele na nowoczesność i styl

Przez całe lata w polskich domach królowały panele podłogowe. Niska cena, szybki montaż, nieco radości i niestety rychły remont po uszkodzeniach, które zwykle przychodzą dość szybko w przypadku takiej podłogi. Panele podłogowe oczywiście są materiałem dobrym, nadal często wybieranym przez klientów, a ich najlepsze wersje posiadają niesamowite właściwości, włącznie z dobrą klasą ścieralności, która pozwala na długotrwałe użytkowanie tego rozwiązania. Nie od dziś jednak wiadomo, że panel podłogowy nie dorówna swoją klasą innym rozwiązaniom.

Podłogi drewniane – dlaczego warto na nie stawiać?

Dzięki temu, że drewno jest tak wdzięcznym surowcem do modelowania, produkowane podłogi drewniane znacząco mogą się od siebie różnić właściwościami, ale i stylem. Drewno jest materiałem, który pozwala nam na uzyskanie nowoczesnej, a jednocześnie bardzo naturalnej stylizacji mieszkania lub domu. Wykorzystując prawdziwe drewno z pewnością poczujemy bliskość natury w naszym otoczeniu. Istotne są również walory izolacyjne podłóg drewnianych. Udowodniony jest również pozytywny wpływ obcowania z naturalnym drewnem na człowieka.

Jakie podłogi z drewna?

Wybór podłóg z drewna jest olbrzymi. Solidnym rozwiązaniem jest parkiet drewniany, wykonywany zwykle z lokalnych gatunków drewna. Chcąc nieco oszczędzić możemy zdecydować się na parkiet lamelowy. W jego przypadku nie będzie łączeń desek. Najdelikatniejszym rodzajem podłóg drewnianych są mozaiki tradycyjne. Możemy z niej ułożyć piękne i inspirujące wzory. Zwykle otrzymujemy już gotowe zestawy przeznaczone do układania. Alternatywą dla klasycznych paneli są natomiast znacznie trwalsze deski drewniane. Dla wielu jednak niedoścignionym od wielu lat wzorem pozostają deski podłogowe. Szlifowane, lakierowane deski podłogowe prezentują się wyśmienicie i są bardzo trwałym rozwiązaniem.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 3 kwietnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca