Wywrota

Jak uporządkować garaż?

Garaż to miejsce, w którym oprócz samochodu często przechowuje się rzeczy niepotrzebne w domu, sprzęty sportowe, turystyczne i ogrodowe, narzędzia. Z czasem może okazać się, że w garażu nagromadziło się mnóstwo różnych przedmiotów, które niepotrzebnie tylko zajmują cenną przestrzeń garażu. Wiosna to czas, kiedy zabieramy się za wiosenne porządki w mieszkaniu. To też dobry czas na uporządkowanie garażu. Jak się za to zabrać?

 

Sprawdzenie stanu mebli

Jeżeli pogoda na to pozwoli, wynieśmy na zewnątrz wszystkie rzeczy przechowywane w garażu, a następnie dokładnie oczyśćmy garaż i półki. Usuńmy kurz, ślady wilgoci, ewentualną pleśń, pajęczyny. Starannie umyjmy podłogę. Można pomalować ściany.

Warto sprawdzić stan mebli i półek w garażu. Być może garaż był wyposażony w meble drewniane, które uległy zniszczeniu.

Trzeba wówczas zainwestować w nowe meble. Najlepiej, by były to regały metalowe (bogata oferta w sklepie regaly.biz), metalowe szafki narzędziowe, półki i haki. Meble metalowe są odporne na uszkodzenia i zniszczenia, poza tym są odporne na duże ciężary. Nie zaszkodzą im więc ciężkie części samochodowe przechowywane na metalowych półkach.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie na ścianach wieszaków i haków. Warto wykorzystać też sufit, wtedy optymalnie wykorzystamy i ergonomicznie zagospodarujemy  przestrzeń garażu.

Segregacja przedmiotów przechowywanych w garażu

Przyjrzyjmy się przedmiotom przechowywanym w garażu. Często zdarza się, że w garażu zatrzymujemy stare sprzęty – zepsute telewizory, niedziałające radia, myśląc, że kiedyś wykorzystamy ich części. Przedmioty, których od dłuższego czasu nie używamy, bez wyrzutów sumienia wyrzućmy lub oddajmy komuś innemu.

Zwróćmy uwagę na przechowywane narzędzia. Nic tak nie ułatwia organizacji, jak ich uporządkowanie w specjalnie do tego przeznaczonych skrzynkach z przegrodami. Wtedy wszystkie potrzebne przedmioty będą zgromadzone w jednym miejscu i nie będzie problemu ze znalezieniem czegokolwiek.

Najmniejsze elementy takie, jak gwoździe czy śrubki warto umieścić w specjalnym organizerze lub w skrzynce. Każda rzecz przechowywana w garażu powinna mieć swoje miejsce.

Jak dbać o porządek w garażu?

Gdy już uporządkujemy garaż, dbajmy o porządek w pomieszczeniu. Wszystkie narzędzia i inne przedmioty odkładajmy na swoje miejsce. Nie gromadźmy rzeczy niepotrzebnych, wyrzucajmy rzeczy, które już nam się nie przydadzą. Gdy coś się rozsypie lub rozleje, od razu posprzątajmy.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Marcin
Marcin 27 kwietnia 2020, 23:07
Przy wiosennych porządkach przyda się szafa metalowa na narzędzia fami, z resztą gdy wszystko ma swoje miejsce, łatwo potem znaleźć to co akurat jest nam potrzebne
przysłano: 26 kwietnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca