Wywrota

Jak wybrać stół do jadalni?

Pytanie jak urządzić jadalnię jest jednym z podstawowych, na jakie należy odpowiedzieć przy urządzaniu domu czy mieszkania. Odpowiednio dobrany stół do jadalni zapewni komfort korzystania przez długie lata.

Jak wybrać stół do jadalni?
W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, w której części mieszkania chcemy urządzić miejsce do spożywania posiłków. Zależy to od naszych indywidualnych preferencji oraz układu mieszkania. Najczęstszymi wyborami są: jadalnia w kuchni lub jadalnia w salonie.


Drugim pytaniem, na jakie musimy sobie dopowiedzieć, to ile osób będzie korzystać ze stołu. Jeśli mamy liczną rodzinę, dobrze, żeby stół posiadał odpowiednią liczbę miejsc lub możliwość rozłożenia. Analogicznie sprawa wygląda w drugą stronę. Jeśli w życiu codziennym ze stołu będzie korzystać tylko para, nie ma konieczności kupowania dużego stołu.


W przypadku małych mieszkań w blokach stół można postawić pod ścianą. Pozwoli to zaoszczędzić sporo cennego miejsca.

 

Rodzaje stołów do jadalni - kształt
Stoły do jadalni najczęściej posiadają prostokątny kształt. Znaleźć można jednak również stoły owalne czy okrągłe. W większości przypadków nowoczesny stół do jadalni będzie posiadał możliwość powiększenia poprzez dodatkowe części chowane pod blatem.


Podczas wyboru należy również zwrócić uwagę podstawę. W ostatnich latach coraz częściej można spotkać rozwiązania na jednej szerokiej podstawie umiejscowionej na środku. Jest ona równie wygodna jak stoły z tradycyjnymi nogami, a zapewnia atrakcyjny, nowoczesny wygląd stołu.

Poniżej przykład stołu do jadalni oferowanego przez sklep internetowy MODO4U.pl

 

 

Stół do jadalni – materiał i wykończenie
Rozwój technik przetwarzania materiałów sprawił, że obecnie możemy znaleźć stoły z bardzo różnorodnych materiałów. Może to być oczywiście tradycyjne drewno, jednak coraz częściej jest ono łączone ze szkłem, metalem lub ceramiką. Materiały te mogą również całkowicie zastąpić drewno. Stoły wykonane np. z ceramiki doskonale komponują się z designerskimi nowoczesnymi wnętrzami. Posiadają one najczęściej proste minimalistyczne konstrukcje, o uniwersalnych kolorach.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 czerwca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca