Wywrota

Wyposaż biuro w ergonomiczny fotel obrotowy

Fotel obrotowy to podstawa każdego biura. Jeśli spędzasz dużo czasu przy biurku, postaw na fotel obrotowy do biurka, który odpowie na potrzeby kręgosłupa.

 

Niezbędny w każdym biurze – fotel obrotowy

Fotele obrotowe są niezbędnymi elementami wyposażenia każdego biura. Przydają się tak samo w domu, który wyposażony jest w biurową przestrzeń. Jeśli pracujesz na własny rachunek – nie zapominaj o tym, aby zadbać o siebie. Tylko dobrze dobrany fotel obrotowy pozwoli Ci przyjmować dobrą pozycję i nie narażać swoich pleców na zniekształcenia, a tym samym na ból. Zapoznaj się ze wszystkimi informacjami dotyczącymi tego, jak prawidłowo dobrać fotel obrotowy do swoich potrzeb. Dzięki temu będziesz korzystał z mebla, który odpowiada na wszystkie Twoje potrzeby, a siadanie do pracy będzie się kojarzyło zawsze z przyjemnością.

 

Elegancki fotel obrotowy

Fotel obrotowy kojarzy się z czernią, tradycyjnymi podłokietnikami i elementami odpowiedzialnymi za obracanie się w różnych kierunkach. Okazuje się jednak, że fotel obrotowy wcale nie musi być nudny i taki, jak pamiętamy ze szkolnych sal. Można dobrać do swojego biura fotel obrotowy, który wpasowuje się we wnętrze, jest ładny i przypomina fotel salonowy.

 

Zwróć uwagę przede wszystkim na kolory. Dobierz kolor fotela do koloru, który dominuje w biurze. Niech będzie on naturalnym przedłużeniem aranżacji, którą wybrałeś. Możesz też zrobić na opak i wybrać taki kolor, który jest zupełnym przeciwieństwem stylistyki panującej w pomieszczeniu. Spróbuj tak się pobawić kolorami, by fotel obrotowy zachwycał odrębnością.

 

Jeśli w biurze nie spędzasz zbyt dużo czasu, możesz się pokusić o wybranie stylowego fotela obrotowego. Dostępne są wersje bez podłokietników – utrzymane w minimalizmie. Taki wybór pozwoli Ci zachwycać się wnętrzem za każdym razem, kiedy od niego wchodzisz. Do tego możesz dobrać oryginalne obicie, np. w stylu boho lub w geometryczne wzory, i w ten sposób kwestię fotela masz załatwioną. Możesz się zabrać za dobieranie odpowiedniego sprzętu elektronicznego.

 

skórzane fotele obrotowe

Ergonomiczne fotele obrotowe

Jeśli jednak zależy Ci na tym, by spędzać czas przy biurku w bezpiecznej pozycji, to postaw na ergonomiczny fotel obrotowy. Krzesło obrotowe to mebel, który cechuje się masywnością, ponieważ musi dobrze spełniać zadane mu funkcje. Tylko dzięki dobrze dobranym poszczególnym elementom możliwe jest stworzenie sobie bezpiecznej przestrzeni do pracy. Jest to szczególnie istotne, kiedy spędzasz przed komputerem na przykład osiem godzin w ciągu dnia. Praca wymaga od Ciebie poświęcenia, dlatego musisz zapewnić sobie dobre warunki dla swojej sylwetki. Tylko dzięki temu będziesz w stanie dobrze wykonywać swoje codzienne obowiązki. Twój kręgosłup – bo to o niego głównie tutaj chodzi – będzie Ci wdzięczny.

  

Co wziąć pod uwagę, kupując fotel obrotowy?

Sam wygląd to nie wszystko. Jeśli potrzebujesz fotela, który będzie stanowił niemal Twoje miejsce pracy, zwróć uwagę na to, by spełniał wszystkie niezbędne kryteria. Tylko wtedy będzie można nazywać go bezpiecznym dla sylwetki, jeśli:

- jego siedzisko będzie nie za twarde i nie za miękkie, zaokrąglone z przodu, by nie uciskać naczyń krwionośnych pod kolanami, nie może też się zbyt głęboko zapadać, ponieważ również będzie powodowało ucisk,

- oparcie musi podpierać plecy na całej ich długości – tylko dzięki temu będzie faktycznie wygodne i bezpieczne dla sylwetki; dzięki temu plecy nie są narażone na urazy ani na ból, który mógłby się pojawić, jeśli kręgosłup byłby zbytnio obciążony,

- jest możliwa regulacja kąta nachylenia oparcia oraz regulacja wysokości i podłokietników.

 

ergonomiczny fotel obrotowy

 

Warto zwrócić uwagę także na materiały, z których fotel obrotowy został wykonany. Siedząc w jednym miejscu przez kilka godzin dziennie, na pewno będziesz się pocić. Zwłaszcza jeśli to lato i upały dają się we znaki. Przewiewne materiały, które dają możliwość naturalnej wentylacji będą w takim przypadku na wagę złota. Najlepiej sprawdzają się perforowane materiały, czyli tkanina wypełniona dziurkami, które odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Zadbaj o to, by siedziało Ci się wygodnie i zdrowo. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór fotela obrotowego do biurka, który jest wykonany z siatki. Dzięki temu masz stuprocentową gwarancję przewiewności, nie pocisz się zbytnio, a miejsce i przedmioty, wśród których pracujesz, nie powodują Twojego dodatkowego zdenerwowania podczas pracy.

 

Piękny fotel obrotowy

Jeśli masz świadomość tego, że najważniejsza jest konstrukcja fotela obrotowego, możesz też wziąć pod uwagę to, jak on wygląda. O tym, że może być elegancki – pisaliśmy już wyżej. Może być też piękny i sprawiać, że po prostu będziesz się w nim czuł dobrze. Co ciekawe, możesz go dopasować nawet do wnętrza, w którym ma się znajdować – w zależności od tego, czy będzie ono „na luzie”, czy w bardziej poważnym stylu.

 

Fotel obrotowy pozwala na wsparcie podczas pracy przy biurku, przed komputerem. Ważne jest, by był prawidłowo dobrany – zwłaszcza jeśli chodzi o oparcie i siedzisko. Jeśli o to zadbasz, będziesz mógł cieszyć się zdrowiem kręgosłupa, nie narzekając na ból.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 sierpnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca