Wywrota

Dla kogo materace twarde będą najlepszym wyborem – praktyczne wskazówki specjalisty z Hilding Anders

Problemy ze snem dotykają coraz większej grupy osób – niezależnie od wieku, miejsca pracy czy trybu życia, ludzie zmagają się z bezsennością, bólami pleców o poranku czy ogólnym niewyspaniem. Jednym z powodów mało komfortowego snu może być źle dobrany materac, który nie będzie podpierał kręgosłupa we właściwy sposób. Konstrukcja powinna być przede wszystkim dostosowana do indywidualnych potrzeb danej osoby, a jednym z kryteriów podziału materacy jest stopień twardości. Materace twarde cenione są przede wszystkim za zapewnienie wyjątkowej stabilności podczas snu, za co odpowiada wkładka wykonana z nowoczesnych i lekkich sprężyn, które nie są ze sobą połączone. Poznaj zalety takiego rozwiązania i przekonaj się, czy materac twardy marki Hilding Anders sprawdzi się w Twojej sypialni.

 

W jakich warunkach sprawdzi się materac twardy?

Poranny ból pleców może skutecznie pokrzyżować plany wielu osobom, sprawiając, że ich wszelkie zadania – czekające zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym – będą wykonywane z mniejszą efektywnością. Wpływ na to ma zazwyczaj źle dobrany materac, który nie zapewnia właściwego podparcia kręgosłupa, co znacząco obniża jakość snu. Nocny wypoczynek jest niezwykle ważny w życiu każdego człowieka – podczas zdrowego snu, mięśnie, które przez cały dzień były napięte, mają w nocy szansę na regenerację. Dobrze dobrany materac powinien dostosowywać się do ciała użytkownika i – niezależnie od jego pozycji podczas snu – zapewniać podparcie kręgosłupowi na całej jego długości.

 

Materace twarde odpowiadają na te zapotrzebowania, zwiększając stabilność podczas wypoczynku, zapobiegając przy tym wszelkim urazom kręgosłupa. Dzięki wyjątkowo wytrzymałej konstrukcji, modele o wysokim stopniu twardości są wyborem na lata, a ich użytkowania nie towarzyszy charakterystyczne dla materacy miękkich uczucie zapadania się. Zdecydowana większość materacy twardych ma wkładkę wykonaną z innowacyjnych sprężyn działających niezależnie. Oznacza to, że materac ugina się tylko w tym miejscu, w którym przyłożono nacisk, co zapobiega przenoszeniu się drgań na drugą stronę konstrukcji.

 

Tego typu materace produkowane są przez skandynawską markę Hilding Anders, która w swoich konstrukcjach, stosuje nowoczesne i wytrzymałe sprężyny typu multipocket. Idealnie sprawdzają się one w materacach dla pary – nawet gdy jeden z partnerów wierci się podczas snu, to drugi może cieszyć się wypoczynkiem. Materace i łóżka Hilding Anders docenione zostały zarówno przez branżowych ekspertów, jak i zwykłych użytkowników, a konstrukcje o wysokim stopniu twardości znaleźć można w ofercie dużych dystrybutorów (Ikea, BRW, Agata Meble), jak również mniejszych marek pokroju SleepMed.

 

Dodatkowe zalety materacy twardych – jakie cechy przemawiają za ich wyjątkowością?

W materacach twardych marki Hilding Anders stosuje się również szereg innowacyjnych rozwiązań, które są przyjazne alergikom. Jednym z nich jest wkładka kokosowa, która zwiększa higieniczność konstrukcji i zapobiega namnażaniu się chorobotwórczych drobnoustrojów. Z kolei osoby, które chcą cieszyć się zaletami materaca piankowego, połączonych z trwałością konstrukcji sprężynowych, powinny zdecydować się na materac hybrydowy marki Hilding Anders, który zapewnia doskonałe podparcie dla kręgosłupa.

 

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 pazdziernika 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca