Wywrota

Czy warto zainwestowac w fotelik 0-36 kg?

Przy tak dużym wyborze uniwersalnych fotelików samochodowych może być trudno wybrać najlepszy model dla dziecka. Rozmiar, dopasowanie i ograniczenia wagowe to jedne z najważniejszych kwestii, które należy wziąć pod uwagę podczas porównywania różnych typów uniwersalnych fotelików samochodowych. Foteliki z grupy wagowej 0-36 kg to bardzo wszechstronna opcja, będąca odpowiednia dla dziecka od jego aż do ukończenia 12 roku życia czy osiągnięcia wagi 36 kg. Czy warto jednak ją wybrać?

Zalety fotelików 0-36 kg

Jednym z argumentów przemawiającym za kupnem fotelika samochodowego 0-36 kg jest jego ekonomiczność. Chociaż przeciętne modele kosztują więcej niż te obejmujące mniejszą kategorię wagową, należy pamiętać, że jest to jednorazowy, rozłożony na kilkanaście lat wydatek.

 

Decydując się na fotelik 0-36 kg, nie trzeba się martwić, że dziecko wyrośnie z zakupionego modelu, ponieważ urządzenia „rosną” razem z pasażerem. Są wyposażone w elementy, które można profilować, by pasowały do ciała niemowlaka oraz 12-letniego dziecka.

 

Wybierając fotelik samochodowy 0-36 kg, warto zwrócić uwagę na wpływ na środowisko. Podczas używania jednego modelu przez 12 lat dziecka, wyprodukuje się mniej śmieci niż wymieniając foteliki co jakiś czas. W związku z tym kupno jednego fotelika, z którego mały pasażer będzie korzystać przez kilkanaście lat, jest wyborem ekologicznym.

 

Należy pamiętać o trudnościach, jakie niesie za sobą podejmowanie decyzji podczas wyszukiwania i kupowania nowego modelu. Decydując się na jeden fotelik samochodowy, rodzice przechodzą ten proces jednokrotnie, dlatego modele 0-36 kg pozwolą zmniejszyć zmartwienia związane z tym karkołomnym procesem.

 

Kolejną zaletą fotelików samochodowych 0-36 kg jest poczucie zażyłości zarówno dla rodziców, jak i dzieci z produktem. Rodzice oswajają się z funkcjami zakupionego modelu i nie będą musieli uczyć się korzystania z nowego urządzenia na każdym etapie rozwoju. Dzieci mogą cieszyć się pobytem w foteliku, do którego są przyzwyczajone, dzięki czemu z większą chęcią będą z niego korzystać.

 

Wady fotelików 0-36 kg

Każdy produkt ma swoje wady i zalety. Jedną ze słabszych stron fotelików samochodowych 0-36 kg jest ich wspomniana wcześniej uniwersalność. Należy pamiętać, że ciało każdego dziecka jest inne i mocno się zmienia z wiekiem. Z czasem może być trudno z powodzeniem dopasować starsze dziecko do fotelika, z którego korzysta od czasów niemowlęcych. Drugą kwestią jest fakt, że niemowlę powinno przez pierwszy rok życia leżeć w foteliku co jest właściwie niemożliwe do uzyskania w foteliku 0-36 kg, więc dla bezpieczeństwa dziecka wymagane jest oddzielne nosidełko dla niemowląt.

 

Trzecią i najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo dziecka. Niestety foteliki o tak dużym przedziale wagowym, zazwyczaj nie zapewniają optymalnego poziomu bezpieczeństwa dzieciom. Rzadko, który model przechodzi z dobrym wynikiem niezależne testy zderzeniowe takie jak ADAC. Jeśli więc tylko budżet na to pozwala, warto wybrać bezpieczniejszy fotelik samochodowy z niższym przedziałem wagowym.

 

Inną rzeczą do rozważenia jest wytrzymałość jaką ma fotelik samochodowy 0-36 kg. Dwanaście lat to dużo czasu, aby utrzymywać w stanie użytkowym każdy element wyposażenia. Warto również pamiętać o łatwości utrzymywania modelu w czystości i dbać, by fragmenty nie zostały zużyte.

 

Podczas gdy bezpieczeństwo powinno być priorytetem nr 1 przy wyborze uniwersalnego fotelika samochodowego 0-36 kg, trudno całkowicie zignorować estetykę. Warto wybrać urządzenie, które jest zarówno atrakcyjne, jak i funkcjonalne. Dodatkowo można poszukać pokrowców i podkładek, aby zmienić wygląd siedzenia lub ukryć plamy i rozlania w czasie.

 

Przed dokonaniem zakupu zalecane jest, by zainstalować wybrany model w samochodzie, aby upewnić się, że będzie pasował. Dodatkowo należy pamiętać, że eksperci są zgodni, że foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy są zdecydowanie najbezpieczniejsze, więc warto zostawić dzieci w tej pozycji tak długo, jak to możliwe. Podczas kupna fotelika samochodowego 0-36 kg należałoby wybrać urządzenie o najwyższym możliwym limicie wagi dla tej konfiguracji.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 listopada 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca