Wywrota

5 szybkich faktów na temat nowoczesnych pralek

Kupowanie pralki w dzisiejszych czasach można przyrównać do kupna nowoczesnego samochodu. Szereg funkcji i możliwości pozwala dostosować pralkę idealnie do swoich potrzeb. Oto 5 szybkich faktów, które każdemu pomogą się zorientować w nowoczesnych technologiach pralek.

Pralka z systemem dozowania TwinDos

Bardzo wygodną i cenioną funkcją w nowoczesnych pralkach jest TwinDos, czyli automatyczne dozowanie płynu do prania. Pralka potrafi dostosować ilość detergentu do wielkości prania, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzamy pieniądze, ale także zwiększamy jakość czyszczenia. Co więcej, nie trzeba się bać o przypadkowe uszkodzenie ubrania, co zdarza się przy zbyt dużej ilości płynu. Pralki Miele z funkcją TwinDos zadbają o odpowiednie odmierzenie dawki.

Ochrona przed zarazkami i bakteriami

Niektóre pralki mają wyjątkowo przydatną funkcję wykorzystującą promienie UV. Dzięki nim urządzenie eliminuje 99,9% groźnych wirusów oraz nawet 96,2% bakterii. To pozwala pozbyć się nie tylko widocznych zabrudzeń, ale także tego, czego nie widać. Co więcej, dla osób zmagających się z alergiami jest to dodatkowy atut, gdyż często reagują mocniej na wszelkie wirusy i bakterie. Najlepszym przykładem na rynku są pralki Amica z funkcją  UV Hygiene Technology.

Łatwiejsze prasowanie dzięki parze

Chociaż to nie prasowanie pełne, a jedynie wstępne, to jak najbardziej warte uwagi. Dzięki odpowiednim modelom pralek Amica z funkcją SteamPower Pro lub tym bardziej w pralkach z system redukcji zagnieceń, można osiągnąć taki efekt. Amica posiada system pary, który dodatkowo dezynfekuje pranie oraz wygładza zagniecenia. 

Obsługa łatwiejsza niż się wydaje

Pralki w dzisiejszych czasach mają niekiedy nawet kilkanaście funkcji oraz inteligentne oprogramowanie i zazwyczaj panel dotykowy. Dzięki temu, technologia mimo zawansowania, jest prosta w obsłudze. Ponadto większość funkcji opiera się o samodzielne dostosowanie do potrzeb użytkownika. Często również w nowoczesnych pralkach jest możliwość sterowania pralką z poziomu smartfona. Wystarczy uważnie przyjrzeć się temu, jaka pralka posiada funkcje, których się szuka, a następnie czerpać radość z ich obsługi.

Mało miejsca na pralkę

Jeśli miejsca na pralkę jest stosunkowo mało, albo ma ona niestandardowe wymiary, wystarczy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Po pierwsze, istnieją różne rozmiary pralek, często z porównywalnymi funkcjami, a różną wielkością bębna. Może to być 8 czy 9 kilowa pralka o wymiarach 47 x 59.5 x 85 bądź 64.3 x 59.6 x 85 ale równie dobrze można znaleźć coś z mniejszego. Fakt, że przedział wysokości jest wąski, 70-85 cm, tak jak szerokości 59-60 cm, ale głębokość daje większy wybór, od 39 do 65 cm. Poważniejszym problemem jest kiedy ma być dopasowana suszarka, ale i tutaj producenci pomyśleli o ułatwieniu. Chociaż nie zawsze, to jednak zaleca się, by oba urządzenia były tej samej firmy, a już na pewno tych samych wymiarów. Wówczas, kupując dedykowany łącznik, można postawić suszarkę na pralkę, zazwyczaj z funkcją półki w łączniku, która pomaga w przekładaniu prania z pralki do suszarki. Dzięki temu nawet w małej łazience wszystko się zmieści.

 

To tylko pięć szybkich i cennych faktów o nowoczesnych pralkach. Przed dokonaniem zakupu warto dobrze sprawdzić, jakie pralki spełniają nasze oczekiwania i potrzeby, by mądrze wybrać tą jedyną. Funkcjonalność i inteligencja nowoczesnych pralek potrafią sprawić, że pranie staje się przyjemniejsze, efektywniejsze i co najważniejsze - również tańsze.


przysłano: 22 czerwca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca