Wywrota

Jak poprawić wygląd nosa bez operacji?

Zastanawiasz się nad korektą nosa, jednak bardzo obawiasz się rozległej operacji bólu? Jest na to sposób, medycyna estetyczna prócz operacji, oferuję również korektę nosa za pomocą kwasu hialuronowego. Jak wygląda taka korekta? Jak długo utrzymują się efekty?

 

Kwas hialuronowy zamiast operacji?

Szeroko rozwinięta medycyna estetyczna, oferuje nam wiele zabiegów, które zadbają o nasze ciało, ale także poprawią nasz wygląd zewnętrzny. Coraz częściej nasze społeczeństwo, mówi o swoich kompleksach, a także o tym w jaki sposób je zwalcza. Do takich kompleksów spore grono osób, zalicza nieregularny kształt nosa.

 

Jest to dosyć widoczny kompleks, który często powoduje obniżenie samopoczucia, czy własnej akceptacji. Problem z nieregularnym kształtem nosa, nie zawsze musi kończyć się rozległą operacją. Jest również możliwość, wymodelowania nosa za pomocą kwasu hialuronowego.

 

Kwas hialuronowy, jest od dawna stosowany podczas różnych zabiegów upiększających. Również występuje naturalnie w naszym organizmie, pełniąc funkcję budulcową ścian naczyń krwionośnych. W przypadku korekty nosa kwasem hialuronowym, można w szybki sposób usunąć:

 • Garba na nosie
 • Niewielkie krzywizny np. po złamaniu
 • Opadający koniuszek nosa
 • Nieproporcjonalny rozmiar
 • Cofniętą kolumnę nosa
 • Nieestetyczne chrząstki
 • Wklęsły nos

Główna zaleta tego zabiegu, jest jego bezinwazyjność. Modelowanie nosa kwasem hialuronowym, jest idealnym rozwiązaniem, dla osób które nie chcą operacji.

Jak wygląda zabieg modelowania nosa z użyciem kwasu hialuronowego?

Zanim wykonamy zabieg niechirurgicznej korekty nosa, konieczna jest konsultacja lekarska, na której zostaną omówione wszystkie etapy korekty. Konieczna będzie dokładna analiza budowy nosa, a także wykonanie kilku zdjęć. Po tak przeprowadzonej konsultacji, można przystąpić do zabiegu, o ile lekarz nie ma przeciwwskazań. Po zabiegu należy jedynie unikać słońca, sauny oraz solarium przez kilka dni.

 

korekta nosa kwasem hialuronowym

 

Zabieg rozpoczyna się od przygotowania nosa do zabiegu, poprzez zdezynfekowanie okolicy zabiegowej, oraz podania ewentualnego znieczulenia. Ogólnie zabieg jest szybki i raczej bezbolesny, chwilami może spowodować mały dyskomfort. Następnie lekarz, za pomocą cienkiej igły, wprowadza w wybrane miejsce kwas hialuronowy, następnie delikatnie masuje nos, aby kwas się równomiernie ułożyć, a nos odpowiednio wymodelował. Zabieg trwa kilkanaście minut, i nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent bezpośrednio po zabiegu, może wrócić do codziennych czynności, a nawet pracy.

Efekty po zabiegu korekty nosa oraz ewentualne przeciwwskazania

Kwas hialuronowy, jest substancją bardzo elastyczna, oraz plastyczną. Ma konsystencje żelu, dlatego w łatwy sposób, można z jego pomocą modelować nos. Efekty widoczne są bezpośrednio po wykonanym zabiegu i mogą utrzymywać się nawet do roku. Sporadycznie po zabiegu mogą wystąpić małe obrzęki, które mogą utrzymywać się do 3 dni. Modelowanie nosa kwasem hialuronowym, jest zabiegiem bezpiecznym, jednak istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania:

 • Ciąża oraz okres laktacji
 • Nadwrażliwość na podany preparat
 • Skłonność do bliznowców
 • Stany zapalne skóry np. opryszczka
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Chirurgiczna korekta nosa
 • Stosowanie leków na krzepliwość krwi
 • Stosowanie w tym samym czasie zabiegów laserowych
 • infekcje

Należy pamiętać, że to lekarz podejmuje ostateczną decyzję o wykonanym zabiegu. Dlatego jeżeli Twój nos, jest dla Ciebie powodem do kompleksów, skorzystaj z konsultacji. Korekta nosa kwasem hialuronowym , trwa kilka minut, a dzięki temu możesz cieszyć się nowym nosem bez dużej ingerencji chirurgicznej oraz bólu.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 listopada 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca