Wywrota

Jak zagospodarować powierzchnię garażu?

Główną funkcją garażu jest przechowywanie samochodu. Wiele osób traktuje też garaż jako "graciarnię". W przydomowych garażach zazwyczaj ląduje to, na co nie ma miejsca w domu. W garażu przechowujemy przedmioty sezonowe, sprzęty sportowe, turystyczne, rowery, narty, narzędzia oraz wszystko, czego aktualnie nie używamy i co szkoda nam wyrzucić.

 

Odpowiednio dobrane meble

Funkcjonalność garażu zależy od nas samych, od sposobu zagospodarowania jego przestrzeni. Ważnym elementem aranżacji przestrzeni garażu są odpowiednio dobrane meble. 

Powinno się unikać mebli drewnianych. Zdecydowanie lepiej wybrać meble metalowe, którym nie szkodzą niskie temperatury i wilgotność powietrza. Metalowe regały do garażu ze sklepu regaly.biz, metalowe szafki to meble odporne na duże ciężary. Na metalowych półkach bez obaw o uszkodzenie mebli możemy przechowywać opony, ciężkie części samochodowe oraz różnorodne sprzęty i urządzenia.  

Oświetlenie

Sztuczne światło nie jest dobre dla naszych oczu. Dlatego najlepiej już podczas projektowania garażu wyposażyć go w okna, które zapewnią dopływ światła dziennego. W garażu przechowujemy różne rzeczy, czasami wykonujemy drobne robótki. Wieczorem jednak światło dzienne nie dochodzi, dlatego trzeba też pomyśleć o dobrym oświetleniu wnętrza. Szczególnie trzeba doświetlić miejsce pracy.

Podłoga

Ważnym elementem aranżacji przestrzeni garażu jest podłoga. Powinna być zarówno odporna na zarysowania, uszkodzenia i pęknięcia, jak i antypoślizgowa i łatwa do umycia. 

Warsztat majsterkowicza w garażu

Jeżeli powierzchnia garażu na to pozwoli, część garażu można zaaranżować na warsztat majsterkowicza. Trzeba tylko pamiętać, aby wokół samochodu zostawić co najmniej 50-60 cm wolnej przestrzeni, by wygodnie zaparkować auto i bezpiecznie z niego wysiąść i do niego wsiąść. 

Garaż to idealne miejsce na stworzenie warsztatu. Hałasy, zapachy farb, klejów i innych substancji chemicznych oraz zabrudzenia nie będą nikomu przeszkadzać. 

 

Podstawowym elementem wyposażenia każdego warsztatu jest stół lub blat roboczy. Najlepiej wybrać metalowy. Stół lub blat roboczy powinien być na tyle duży, aby wygodnie można było wykonywać na nim wszelkie prace. Jeżeli ograniczeniem jest wielkość garażu, warto pomyśleć o rozkładanym stole. Idealnym miejscem na umieszczenie narzędzi, śrubokrętów, kluczy jest tablica narzędziowa wyposażona w haczyki, przywieszki, wieszaki, pojemniki na gwoździe i śrubki. 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 listopada 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca