Wywrota

Zaszycie alkoholowe – pomoc w walce o długotrwałą abstynencję

Alkoholizm jest chorobą nieuleczalną. Nie mówimy zatem o trwałym wyleczeniu alkoholika, a o jego trzeźwieniu, bowiem głównym celem leczenia uzależnienia jest uzyskanie trwałej abstynencji. Wiadomo jednak, że nie zawsze jest to proste, zwłaszcza na początku walki z nałogiem. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z zaszycie alkoholowego, które jest narzędziem ułatwiającym chorej osobie utrzymanie trzeźwości. Co warto wiedzieć o wszywce alkoholowej? Kto może skorzystać z tej metody? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Zaszycie alkoholowe – o co chodzi w tej metodzie?

Celem zaszycia alkoholowego jest zmuszenie chorej osoby do abstynencji. Jak jednak jest to możliwe? Warto najpierw wyjaśnić, czym właściwie jest wszywka alkoholowa. To nic innego, jak jałowe tabletki, które przeznaczone są do umieszczenia pod skórą. Taka lokalizacja sprawia, że uwalniają one stopniowo substancję aktywną do krwiobiegu, wykazując swoje działanie nawet przez kolejne 10 miesięcy.

 

Za działanie wszywki alkoholowej odpowiada esperal – związek wpływający na rozkład alkoholu. Blokuje on aktywność dehydrogenazy alkoholowej, czyli enzymu, który rozkłada główny metabolit alkoholu – aldehyd octowy. Spożycie nawet niewielkiej porcji alkoholu przez osobę z wszywką alkoholową powoduje, że dochodzi do gwałtownego wzrostu stężenia aldehydu octowego we krwi. Chory odczuwa wtedy nieprzyjemne objawy, które wynikają z zatrucia organizmu aldehydem octowym. Najczęściej objawy te obejmują:

 • zaczerwienienie twarzy;
 • uderzenia gorąca;
 • nadmierną potliwość;
 • bóle i zawroty głowy;
 • nudności i wymioty;
 • przyspieszenie pracy serca;
 • kołatanie serca;
 • spadek ciśnienia tętniczego.

Czy zaszycie alkoholowe jest metodą dla każdego?

Warto powiedzieć sobie jasno – zaszycie alkoholowe nie jest cudowną metodą leczenia alkoholizmu. To metoda, która nie niweluje przyczyn uzależnienia, a zmusza chorego do abstynencji poprzez lęk przed negatywnymi skutkami sięgania po używkę, a także ograniczenie przyjemności płynącej z jej spożycia.

Zaszycie alkoholowe jest metodą dedykowaną osobom, które są zmotywowane, by walczyć z chorobą alkoholową. Decyzja o tym rozwiązaniu powinna być podjęta przez chorego samodzielnie, gdyż właśnie wtedy szansa na powodzenie tej metody jest największa. Warto także dodać, że zaszycie alkoholowe powinno być wykonane równolegle do uczęszczania na profesjonalną terapię uzależnień.

Niestety, wszywki alkoholowej nie można implantować w niektórych stanach chorobowych. Przeciwwskazaniem do zaszycia alkoholowego jest przede wszystkim:

 • nadwrażliwość na substancję aktywną wszywki;
 • stan upojenia alkoholowego lub spożywanie alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem;
 • niewydolność serca;
 • choroba niedokrwienna serca;
 • niewyrównane nadciśnienie tętnicze;
 • zaburzenia psychiczne z próbami samobójczymi w historii.

Zaszycie alkoholowe w Warszawie? Zgłoś się po pomoc do KacDoktora!

Wszycie esperalu powinno być wykonane przez doświadczonego chirurga. Jest on odpowiedzialny nie tylko za bezpieczeństwo zabiegu zaszycia akoholowego, ale także prawidłowe wyliczenie dawki esperalu. Chcesz skorzystać z tej metody w walce ze swoim uzależnieniem? Najlepszych specjalistów znajdziesz w KacDoktorze! Jest to warszawska firma, która od wielu lat specjalizuje się w odtruciu alkoholowym i wszywaniu esperalu.

 

Dlaczego warto zaufać akurat KacDoktorowi? Firma ta wyróżnia się unikalnym podejściem do komfortu pacjentów. Właśnie dlatego z jej usług możesz skorzystać nie tylko w profesjonalnym gabinecie, ale także w zaciszu własnego domu. Jak to możliwe? To proste! Wystarczy, że skontaktujesz się z firmą telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, a specjalista przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres na terenie Warszawy lub okolicznych miejscowości. Warto dodać, że usługi KacDoktora są dostępne całodobowo, w każdy dzień tygodnia.

Alkohol niszczy życie Twoje i Twoich bliskich? Zaszycie alkoholowe pomoże Ci utrzymać nawet 10 miesięcy abstynencji!


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 kwietnia 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca