Wywrota

Prostata - męski problem odbierający radość z życia

Zdrowie mamy tylko jedno, a niestety często zaczynamy o nie dbać dopiero wtedy, gdy zaczyna nam coś dolegać. Zwłaszcza mężczyźni omijają lekarzy szerokim łukiem, a o istnieniu takiego specjalisty jak urolog woleliby nie wiedzieć. Jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych mężczyzny są problemy z prostatą. To słowo z całą pewnością nie budzi pozytywnych skojarzeń zwłaszcza u mężczyzn po 50. roku życia. Nic w tym dziwnego - jeśli pierwsze sygnały zostaną zbagatelizowane - prostata może naprawdę uprzykrzyć życie, a wtedy wizyty u urologa będą nieuniknione. Jak można zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych problemów z prostatą?

Prostata - męski gruczoł

Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest prostata. To męski gruczoł, który nazywany jest sterczem czy gruczołem krokowym. Zlokalizowany jest tuż pod pęcherzem moczowym i otacza cewkę moczową, a jego kształt i wielkość porównywalne są z orzechem włoskim czy kasztanem.

Głównym zadaniem prostaty jest wydzielanie płynu, który wchodzi w skład nasienia. Dzięki wydzielinie z prostaty plemniki są bardziej ruchliwe i mogą dłużej przeżyć w pochwie kobiety. Prostata ma więc swój ważny udział w prokreacji.

Problemy z funkcjonowaniem prostaty

Około 45-50. roku życia mężczyzny prostata zaczyna powiększać swój rozmiar. Zwiększając swoją objętość prostata może utrudniać prawidłowy przepływ moczu w cewce moczowej, a nawet doprowadzić do całkowitego zatrzymania oddawania moczu.

Łagodny przerost prostaty, zapalenie gruczołu krokowego, a nawet złośliwy nowotwór (rak) prostaty to problemy, które objawiają się podobnie:

  • ból podczas oddawania moczu
  • częste oddawanie moczu, również w nocy
  • nieustanne uczucie parcia na pęcherz moczowy
  • wąski, często przerywany strumień moczu
  • ból o charakterze przewlekłym, zlokalizowany w okolicy krocza, prącia, odbytu, podbrzusza czy lędźwiowej części pleców
  • spadek libido, kłopoty ze wzwodem, zaburzenia ejakulacji

Mężczyzna, który zauważy u siebie powyższe objawy, powinien jak najszybciej odwiedzić urologa i rozpocząć terapię. Zaniedbanie zdrowia i ignorowanie problemów z prostatą może skończyć się nie tylko koniecznością przyjmowania silnych leków na prostatę, ale również koniecznością usunięcia gruczołu krokowego.

Profilaktyka problemów z prostatą

Aby zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych dotykających gruczołu krokowego - niezbędna jest prawidłowo realizowana profilaktyka. Co to oznacza?

Warto wspierać swój organizm odpowiednio dobranymi ziołami i suplementami diety, które działają korzystnie na gruczoł krokowy. Mowa o preparatach opierających skład o palmę sabałową czy korę śliwy afrykańskiej. Produkty, w których występuje EnoSTIM i beta-sitosterol mogą nie tylko działać profilaktycznie, ale również uzupełniać działanie leków na prostatę.

 

Więcej informacji na temat naturalnych suplementów diety na prostatę można znaleźć na stronie https://cheers.com.pl/produkt/prostate-formula/

Suplementy diety i inne działania profilaktyczne powinny być konsultowane z lekarzem specjalistą. Oznacza to, że profilaktyczne wizyty u urologa powinny odbywać się co najmniej raz w roku. Podczas takiej wizyty powinno być wykonane badanie per rectum (przez odbyt), USG prostaty czy badanie poziomu PSA.

Warto również wzmocnić działania profilaktyczne poprzez uprawianie sportu, stosowanie zdrowej diety, rezygnację ze spożywania dużych ilości alkoholu, rzucenie palenia czy unikanie sytuacji stresowych, a zwłaszcza przewlekłego stresu.

Mężczyzno - zadbaj o swoje zdrowie i dbaj o swoją prostatę!


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Christy Walton
Christy Walton 8 czerwca 2022, 18:31
Witam, czy szukasz pożyczki konsolidacyjnej zadłużenia, pożyczki niezabezpieczonej, pożyczki biznesowej, pożyczki hipotecznej, pożyczki samochodowej, pożyczki studenckiej, pożyczki osobistej, kapitału podwyższonego ryzyka itp.! Jestem prywatnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek firmom i osobom prywatnym z niskim i rozsądnym oprocentowaniem 2%. Wyślij e-mail na adres: christywalton355@gmail.com
Sophia
Sophia 5 lipca 2022, 02:37
Kiedy znalazłem Drince, desperacko potrzebowałem przywrócenia mojego byłego kochanka. Zostawił mnie dla innej kobiety. Stało się tak szybko i w ogóle nie miałem nic do powiedzenia. Po prostu rzucił mnie po 3 latach bez wyjaśnienia. Skontaktuję się z Dr.Prince za pośrednictwem jego strony internetowej, a on powiedział mi, co muszę zrobić, zanim będzie mógł mi pomóc, i zrobiłem to, co mi powiedział, po tym, jak dostałem to, czego chciał, rzucił zaklęcie miłosne, aby pomóc nam wrócić. Krótko po tym, jak zrobił swoje zaklęcie, mój chłopak zaczął ponownie do mnie wysyłać i czuł się okropnie z powodu tego, co po prostu mnie przeszedł. Powiedział, że jestem najważniejszą osobą w jego życiu i teraz o tym wie. Wprowadziliśmy się razem, a on był dla mnie bardziej otwarty niż wcześniej i zaczął spędzać ze mną więcej czasu niż wcześniej. Odkąd Dr.Prince pomógł mi, mój partner jest bardzo stabilny, wierny i bliżej mnie niż wcześniej. Gorąco poleca Dr.Prince każdemu, kto potrzebuje pomocy. E -mail: obinnaspelltemple@yahoo.com obinnaspelltemple.com
Zofia Balkowska
Zofia Balkowska 23 czerwca 2023, 12:33
Witam wszystkich, nazywam się Zofia Balkowska, jestem z Polski, właśnie otrzymałem pożyczkę od firmy pożyczkowej pani Patricii Kingsman, są nową legalną firmą pożyczkową z 2023 roku i nie minęło dużo czasu, otrzymałem od nich pożyczkę, otrzymałem pożyczkę od nich dzisiaj i teraz, gdy publikuję tę wiadomość, jestem bardzo szczęśliwy, że ta firma jest naprawdę świetna, więc każdy, kto potrzebuje pożyczki, skontaktuj się z tą firmą, są naprawdę świetni, tam poczta to patriciakingsman.loans2016@gmail.com
przysłano: 2 czerwca 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca