Podróże

Krym - góry schodzące do morza i nuta orientu

Piaszczyste i kamieniste plaże, góry schodzące wprost do morza, jaskinie i
stepy, a dodatkowo nuta orientu. Wydawnictwo Bezdroża zaprasza do odwiedzenia Krymu - półwyspu rozmaitości, mozaiki kultur i krajobrazów. W zależności od sposobu podróżowania i zwiedzania można sięgnąć po jedną z dwóch pozycji: nowość wydawniczą "Krym, Odessa, Kijów i Lwów. Plaże, skalne miasta, kuchnia orientalna" w kolorowej w serii rekreacyjnej oraz "Krym. Półwysep rozmaitości" - kolejne już wydanie popularnego wśród podróżników przewodnika z globtroterskiej serii przewodników Bezdroży.

Przewodnik pt. "Krym oraz Odessa, Kijów, Lwów. Plaże, skalne miasta, kuchnia orientalna  prezentuje wszystkie atrakcje regionu - od najciekawszych miast po tereny górskie i plaże. Zaplanowanie zwiedzania ułatwią opisy
historyczno-krajoznawcze, mapy i mnóstwo kolorowych zdjęć prezentujących
najważniejsze atrakcje Krymu. W drodze na Krym nie sposób pominąć pięknej
Odessy, w której jakby zatrzymał się czas, albo nowoczesnego i zarazem pełnego zabytków Kijowa. Wielu turystów wyrusza na Półwysep Krymski pociągiem ze Lwowa, stąd w przewodniku znalazły się także informacje praktyczne i krajoznawcze o stolicy zachodniej Ukrainy. Głównymi zaletami przewodnika z serii rekreacyjnej są atrakcyjna szata graficzna, przydatna w wyborze miejsc zwiedzania lista hitów, łatwość wyszukiwania wszystkich potrzebnych w podróży informacji oraz słowniczek polsko-rosyjski.

"Krym. Półwysep rozmaitości" to piąte, zaktualizowane wydanie cieszącego się popularnością przewodnika. Jego autor, Artur Grossman, zwiedził Ukrainę wzdłuż i wszerz - turystycznie i służbowo. Praktykował tam jako tłumacz i dziennikarz, obserwator wyborów prezydenckich w 2004 r. w ramach misjo OBWE. Wiedza, pasja i doświadczenie autora gwarantuje jakość zawartych w książce informacji krajoznawczych i praktycznych. Sprawdzony układ przewodnika, uwzględniający podział na regiony, pieczołowicie opracowane atrakcyjne trasy zwiedzania oraz szczegółowe mapy i plany, będą znaczącym ułatwieniem w podróży. Dzięki sprawdzonym i aktualnym informacjom praktycznym bez problemu można dotrzeć do wybranych miejsc, znaleźć kwaterę, hotel, kemping czy restaurację. Ten przewodnik to również fascynująca lektura, która odkryje uroki krajoznawcze, przybliży burzliwą historię, kulturę, sztukę, religie, tradycje, kuchnię i legendy Krymu.

Półwysep Krymski to fascynujący, wielokulturowy  zakątek  Europy położony nad Morzem Czarnym, skarbnica zabytków licznych kultur. Są tu pozostałości miast greckich, Czufut-Kale - najlepiej zachowane miasto kamienne Karaimów; kurhany tatarskie, prawosławne cerkwie oraz kompleks pałacowy chanów krymskich w Bakczysaraju. Z dziedzictwem kulturowym sąsiadują liczne cuda natury: dzikie piaszczyste plaże, skały wchodzące wprost do morza, liczne jaskinie, wodospady i wąwozy, a także opiewane przez Mickiewicza Ajudah i Czatyrdah, owiane legendą równinne stepy ze słonymi jeziorami. Krym to miejsce dla turystów o różnych pasjach: grotołazów, wielbicieli słonecznych kąpieli, miłośników górskich wspinaczek i pieszych wędrówek oraz koneserów słynnych w całej Europie sanatoriów.

"Krym oraz Odessa, Kijów, Lwów.  Plaże, skalne miasta, kuchnia orientalna",
praca zbiorowa, Bezdroża, Kraków 2009.

"Krym. Półwysep rozmaitości... oraz Lwów, Kijów, Odessa", Artur Grossman,
wydanie V, Wyd. Bezdroża, Kraków 2009.


przysłano: 28 sierpnia 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca