Podróże

Naturalne bogactwo Teneryfy

Wyspy Kanaryjskie niezmiennie kuszą turystów swoimi urokami. Wspaniałe plaże, egzotyczna roślinność, doskonały klimat to cechy, którym mało kto potrafi się oprzeć. Jednak Teneryfa oferuje jeszcze szereg dodatkowych atrakcji.

Zacznijmy od skarbów przyrody

 

Na przestrzeni lat Teneryfa coraz bardziej dostosowuje się do wymagań turystów. Powstają nowe hotele, kluby nocne, parki wodne czy kasyna. Na szczęście są jednak obszary, które nie podlegają takim przemianom. Warto pamiętać, że fantastyczna flora Teneryfy i tereny, na których się znajduje, są w większości objęte ochroną. Do wyjątkowych miejsc należy chociażby Park Narodowy Teide. W jego centrum znajduje się imponujący masyw wulkaniczny, na który można dostać się przy pomocy kolejki linowej. Warto też zwrócić uwagę na wyjątkowe plaże. Grande i Tejita to robiące wielkie wrażenie, olbrzymie przestrzenie, rozdzielone przez Czerwoną Górę. Za to w Los Gigantes znajdziemy plażę z czarnego piasku. Teneryfa ma też wiele do zaoferowania miłośnikom aktywniejszego trybu życia. Mogą oni wybrać się na trekking w wąwozie Masca lub skorzystać z fantastycznych tras kolarskich, zresztą bardzo lubianych nawet przez zawodowców.

 

Odrobina miejskiego życia

 

Możliwości stworzone przez ukształtowanie terenu to jednak dopiero początek tego, co szykuje dla nas Teneryfa. Najważniejsze atrakcje kulturalne mieszczą się oczywiście w jednej ze stolic całego archipelagu, czyli Santa Cruz de Tenerife. Znajdziemy tam między innymi fenomenalną salę koncertową, przypominającą operę w Sydney. Koniecznie należy tam zajrzeć też do kilku sklepów, w których można upolować prawdziwe okazje.

 

Tajski rozmach parku wodnego

 

A kiedy poczujemy przesyt największego miasta Teneryfy, możemy wybrać się do jednego z najdroższych parków wodnych na świecie, czyli Siam Park. To najbardziej imponujący przejaw tajskiej architektury poza Tajlandią, a architekt musiał uzyskać specjalne pozwolenie na wykorzystanie właśnie takiego stylu. Za tymi wymyślnymi formami kryją się oczywiście zapierające dech w piersiach atrakcje, takie jak zjeżdżalnie o najróżniejszych formach i długościach, lejki czy sztuczne rzeki.

 

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

 

Te atrakcje chyba wystarczą, aby przekonać niemal każdego do wycieczki na Teneryfę. Pozostaje pytanie, jak się tam dostać? Na szczęście, mimo że zgodnie z legendą jest ona pozostałością zatopionej Atlantydy, nie powinno to sprawić specjalnych trudności. Trzeba jedynie zdecydować, czy organizujemy wycieczkę samodzielnie, czy decydujemy się na usługi biura podróży oraz jaką formę wypoczynku preferujemy. Interesujące oferty wyjazdów na Teneryfę ma na swojej stronie BeeFree, kliknij tutaj, aby się z nimi zapoznać. Swoje wakacje na Teneryfie na pewno zapamiętasz do końca życia.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
lola
lola 5 kwietnia 2014, 11:03
Teneryfa jeszcze nie byłam ale oferta ciekawa i kusząca. Muszę się dowiedziec czegoś więcej o takim wyjeżdzie.
fiolka
fiolka 7 kwietnia 2014, 20:34
Bardzo przydatne informacje dla osób które nie miały okazji jeszcze spędzać urlopu w tym rejonie świata. Skorzystam z pewnością.
jag
jag 9 kwietnia 2014, 17:12
Czuję się przekonany. Niestety nie jest to realne w tym roku, niemniej w przyszłym Teneryfa będzie moim priorytetem.
danka
danka 10 kwietnia 2014, 23:59
Składamy pieniążki na wakacje na Teneryfie znajomi jeżdżą tam co roku bardzo sobie chwalą podobno plaża Los Gigantes ma naprawdę czarny piasek. Bardzo się cieszymy na taką podróż.
przysłano: 25 lutego 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca