Skok tandemowy, czyli skoki spadochronowe dla żółtodziobów

Masz ochotę na niesamowitą przygodę? Chcesz przetestować swoją odwagę? Zależy ci na niezapomnianych doznaniach? Wybierz się na skok spadochronowy w tandemie! Dzisiaj z takiej oferty może skorzystać każdy także w Polsce. Na czym polegają skoki tandemowe? Ile kosztują i gdzie można skoczyć?

Wielu z nas skoki spadochronowe kojarzą się z czymś niedostępnym, zarezerwowanym tylko dla osób, które wcześniej przejdą skomplikowane i drogie szkolenie. Co więcej, często myślimy, że potrzebujemy do nich odpowiedniej kondycji oraz zdrowia. Dzisiaj jednak dostęp do spadochronów nie jest już tak restrykcyjny. Praktycznie każdy z nas może skoczyć w tandemie, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o osobach, które nie chcą szkolić się w tym kierunku, ale jednocześnie chcą dobrze się bawić i poznać, co czuje w przestworzach skoczek spadochronowy.

 

Skok tandemowy, jak nietrudno domyślić się po jego nazwie, odbywa się w dwie osoby. W skoku biorą udział pilot oraz pasażer, którzy złączeni są uprzężą tandemową. Pilotem jest najczęściej instruktor spadochroniarstwa lub też inny skoczek z szerokim doświadczeniem, który odpowiada za kwestie techniczne. Pasażerem może natomiast zostać praktycznie każdy, kto zdecyduje się na taką rozrywkę. Główne przeciwwskazania do skoku to waga powyżej 110 kilogramów, schorzenia takie jak ostra niewydolność oddechowa i krążeniowa, epilepsja, wrodzona łamliwość kości, niestabilność kręgosłupa.

 

Swój skok spadochronowy można zarezerwować całkowicie przez internet, dlatego nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy wybrać ośrodek zajmujący się organizacją skoków i wskazać na dogodny dla nas termin. Skoki odbywają się w okresie od wiosny do jesieni, głównie od piątku do niedzieli.

 

Przy rezerwacji możemy też zdecydować się na skok z 3000 lub z 4000 metrów. Na co się zdecydować? Zasadniczo wysokość wyskoku wpływa na czas swobodnego spadania – tym terminem określa się spadanie z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę w kierunku ziemi bez otwartego spadochronu. To wobec tego jedyny tego rodzaju sposób, aby doznać towarzyszących spadaniu emocji bez żadnego ryzyka. Przy skoku z 3000 metrów swobodne spadanie trwa około 30 sekund, natomiast przy 4000 metrach to około 60 sekund.

 

Podczas skoku spadochronowego w tandemie nie trzeba też obawiać się o lądowanie. Za wszystko odpowiada instruktor i to on tak kieruje spadochronem, aby było ono miękkie i nie sprawiało żadnego ryzyka kontuzji.

 

Ceny skoków tandemowych wcale nie są tak wysokie, jak mogłoby się wydawać. W przypadku skoku z 3000 metrów musimy liczyć się z kosztem około 500-600 złotych, natomiast dla 4000 metrów to około 700 złotych. Można też wykupić usługę wideorejestracji, która kosztuje około 250 złotych.

 

Gdy chcesz skoczyć w tandemie, wybierz Skydive.pl z bazą na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Także prowadzi on skoki na innych lotniskach – Przasnysz, Pruszcz Gdański, Gliwice. Rezerwację można wykonać już teraz pod tym adresem.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło