Podróże

Niedługo zaczyna się sezon na skoki spadochronowe – wykonaj rezerwację już teraz!

Twoim marzeniem od dawna był skok ze spadochronem? Teraz możesz zdecydować się na skok w tandemie – bezpieczny i bez konieczności wcześniejszych szkoleń czy badań lekarskich. Warto zarezerwować swój termin już teraz, bo sezon rozpoczyna się lada dzień!

Skoki spadochronowe wielu z nas wydają się niedostępne dla przeciętnego Kowalskiego. Mogą kojarzyć się z drogim sportem ekstremalnym, koniecznością uzyskania odpowiednich uprawnień, wysokim ryzykiem. Jednak obecnie skoki ze spadochronem nie są ani niebezpieczne, ani nie są bardzo drogie. Co więcej, nie musimy brać udziału w żadnych wcześniejszych przygotowaniach, aby zasmakować w tej podnoszącej adrenalinę rozrywce. To możliwe właśnie za sprawą skoków w tandemie.

 

Skok tandemowy – co to jest?

Aby bez żadnych wcześniejszych szkoleń można było wziąć udział w skokach spadochronowych, muszą one odbywać się wraz z przeszkoloną osobą z doświadczeniem. Właśnie na tym polegają skoki w tandemie, czyli w dwójkę. Stosuje się do nich specjalne uprzęże tandemowe, które łączą pilota tandemu z pasażerem. Pilotem jest najczęściej instruktor spadochroniarstwa z tysiącami podobnych skoków za sobą, a pasażerem może zostać osoba bez wcześniejszego doświadczenia.

 

Skoki tandemowe odbywają się z dwóch głównych wysokości – 3000 metrów lub 4000 metrów. Przy rezerwacji możemy określić, która wysokość nas interesuje. Różnica dotyczy głównie czasu swobodnego spadania oraz ceny. Swobodnym spadaniem określa się spadanie bez otwartego jeszcze spadochronu – to właśnie wtedy możemy odczuć na własnej skórze, jak wygląda spadanie w przestworzach bez ograniczeń. W przypadku skoku z 3000 metrów swobodne spadanie trwa około 30 sekund, z kolei dla 4000 metrów – 60 sekund.

 

Po osiągnięciu odpowiedniej wysokości pilot tandemu otworzy spadochron i przez kilka minut uczestnicy skoku będą opadali wolno w kierunku lądowiska. Wtedy można zobaczyć świat z perspektywy ptaka i rozkoszować się niecodziennymi widokami. Nie musimy też obawiać się o lądowanie, ponieważ to pilot zadba o to, aby było ono miękkie i nie niosło ze sobą ryzyka kontuzji.

 

Warto też wspomnieć, że to niecodzienne wydarzenie może być zarejestrowane zarówno na ziemi, jak i w powietrzu. Organizatorzy skoków oferują usługę filmowania i fotografowania skoku – wtedy odpowiada za nią jeszcze jeden skoczek z kamerą na kasku. Dzięki temu ujęcia są tak oszałamiające i świetnie oddają towarzyszące skokowi emocje.

 

Ile zapłacimy za skok w tandemie?

Ceny skoków tandemowych nie są wyjątkowo wysokie. Gdy wybierzemy skok z 3000 metrów, zapłacimy za niego około 500-600 złotych, z kolei za skok z 400 metrów – około 700-800 złotych. Usługa rejestracji skoku to dodatkowy koszt rzędu 200-300 złotych. Ośrodki zajmujące się organizacją skoków mają też dla swoich klientów różne promocje i rabaty, dlatego możemy znaleźć bardziej atrakcyjne cenowo oferty.

 

Ze względu na brak koniecznych przygotowań do skoku możemy też wybrać je jako upominek. W praktycznie każdym ośrodku kupimy voucher upominkowy, który pozwala osobie obdarowanej na samodzielne wybranie terminu i skorzystanie ze skoku. Może być świetnym pomysłem na podarunek na urodziny, Dzień Ojca, ślub oraz na wiele innych okazji.

 

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji dotyczących skoków spadochronowych w tandemie, znajdziesz je już teraz pod adresem: skokiwarszawa.pl. Życzymy dobrej zabawy!

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca