Podróże

Rejsy po Morzu Śródziemnym - pomysł na udane wakacje

Choć do wakacji zostało jeszcze kilka miesięcy, wiele osób już teraz szuka pomysłów na ciekawe spędzenie urlopu. Wzorem obywateli zachodniej Europy Polacy coraz częściej wybierają rejsy. To ciekawa alternatywa dla trochę oklepanego już wypoczynku w kurorcie. Wybierając przykładowo rejsy po Morzu Śródziemnym, za rozsądne pieniądze i bez konieczności długiego lotu można przeżyć wakacje swojego życia.

Rejsy i ich największe zalety

Wśród osób, które pierwsze rejsy mają już za sobą, bardzo trudno znaleźć niezadowolonych klientów. Wręcz przeciwnie, zdecydowana większość łapie żeglarskiego bakcyla i kolejne wakacje także spędza na wodzie. Co czyni rejsy po Morzu Śródziemnym tak wyjątkowym przeżyciem?

- To przede wszystkim swoboda, jaką czuje się podczas pływania na otwartym morzu. Zamiast spędzać czas na plaży, nasi klienci mogą aktywnie wykorzystać go na naukę żeglowania. W międzyczasie na pokładzie jachtu można się poopalać. A jeżeli po drodze znajdzie się jakieś ciekawe miejsce, nic nie stoi na przeszkodzie, by zmodyfikować plan wycieczki i ruszyć w nieznane - informuje przedstawiciel serwisu Rejsomat.pl.

Poza wspomnianą swobodą do największych zalet rejsów należy też możliwość zobaczenia większej liczby ciekawych miejsc. Rejsy na ogół mają w swoim programie główne lokalne atrakcje, ale nie brakuje osób, lubiących czasami pójść, a w tym konkretnym przypadku popłynąć pod wiatr. Wybierają małe miasteczka, w których turystów jest niewielu, można natomiast pozwiedzać i zjeść coś smacznego.

Aktywny wypoczynek i słodkie lenistwo

W przywołanym powyżej basenie Morza Śródziemnego zachwyca zarówno przyroda naturalna, jak i architektura. To właśnie tam znajduje się kolebka europejskiej cywilizacji, zatem wybierając rejsy wokół włoskiego czy greckiego wybrzeża, zyskuje się niesamowitą okazję bliższego poznania tamtejszych kultur. Można też zobaczyć największe europejskie dzieła starożytne.

A jeżeli ktoś nie lubi zwiedzania i nie interesuje się historią? Rejsy po Morzu Śródziemnym wykorzystuje na słodkie lenistwo na pokładzie lub uprawianie sportów wodnych. Warunki na południu Europu sprzyjają również nauce żeglowania. W czasie rejsu każdy spędza czas tak, jak lubi. A profesjonalny skipper czuwa nad bezpieczeństwem załogi oraz podpowiada klientom, które miejsca w regionie mogą ich zainteresować.

Rejsy po Morzu Śródziemnym wciąż najpopularniejsze

Nie ulega wątpliwości, że rejsy zyskują w oczach polskich turystów z każdym rokiem. I jest to pozytywna zmiana, ponieważ pokazuje, że Polacy coraz bardziej świadomie wybierają formę spędzania urlopu. Jeszcze kilka lat temu rejsy po Morzu Śródziemnym, nie mówiąc już o tych bardziej egzotycznych, jak chociażby pływanie po Karaibach, postrzegano jako ogromny wydatek. Faktycznie, przeciętnego obywatela kraju nad Wisłą nie było stać na takie wakacje. Obecnie jednak wiele się w tej kwestii zmieniło. Przede wszystkim polskie społeczeństwo staje się bogatsze, a co za tym idzie jego członkowie mogą sobie pozwolić na droższe wczasy.

Jednocześnie zmieniła się sytuacja na rynku usług związanych z rejsami. Armatorów jest więcej, a ich oferta została znacznie rozbudowana. Wciąż jednak to rejsy po Morzu Śródziemnym cieszą się największym zainteresowaniem polskich turystów. Doceniają oni przede wszystkim ich przystępne ceny oraz łatwy dojazd. Nie bez znaczenia pozostaje także zróżnicowana oferta. Można bowiem swobodnie wybierać nie tylko rejsy we Włoszech czy Grecji, ale również w Chorwacji czy Hiszpanii. Każdy z tych krajów jest trochę inny, w sumie tworzą zróżnicowaną i ciekawą ofertę wypoczynku.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 marca 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca