Podróże

Wysłanie wartościowej paczki za granicę - o czym warto pamiętać?

Do tej pory międzynarodowa przesyłka kojarzyła się nam z horrendalnymi cenami, jak i skomplikowanym procesem zamawiania takiej formy usług kurierskich. Okazuje się, że wysyłanie paczek poza granice kraju nie jest wcale tak drogie i trudne, jakby mogło się wydawać.

Chcesz wysłać ważną paczkę poza granice kraju? Stresujesz się całym procesem nadania, jak i podróży paczki? Wysyłasz rzeczy o dużej wartości sentymentalnej bądź materialnej? Jeśli chcesz wysłać za granicę obrazy, rzeźby, instrumenty muzyczne, czy inne delikatne i cenne przedmioty, to koniecznie musisz zadbać o wybór firmy, która spełni Twoje oczekiwania, nie tylko w kwestii ceny usługi, ale przede wszystkim jej jakości. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że paczka dotrze w nienaruszonym stanie do miejsca docelowego podróży. 

 

Możliwości wysyłki 

 

Przesyłki pocztowe 

Możliwości nadania paczki jest wiele. Pierwsza z nich to skorzystanie z przesyłki pocztowej. Wbrew pozorom ta nie wyróżnia się ani niską ceną, ani szczególną jakością usług. Wprost przeciwnie — bardzo często zdarza się gubienie paczek, a także ich zniszczenie. Nic zatem dziwnego, że bardziej świadomi konsumenci rezygnują z tradycyjnych przesyłek pocztowych  na rzecz firm kurierskich, które zajmują się przesyłkami w Polsce, jak i za granicą. 

 

Firmy kurierskie
Rynek nie lubi próżni, dlatego prócz przesyłek pocztowych istnieją także inne wyspecjalizowane firmy kurierskie. W przeciwieństwie do przesyłek pocztowych oferują  one różnorodny zakres usług, przyjazny cennik, a także nową jakość dostarczania przesyłek. Z racji tego, że firm kurierskich jest sporo, tym samym konkurencja między nimi wymusza większą dbałość o klienta i indywidualne podejście do każdego zamówienia. Ogromną zaletą korzystania z firm kurierskich jest możliwość śledzenia paczki przez cała jej trasę do miejsca docelowego. W każdej chwili możemy sprawdzić, gdzie znajduje się paczka, a także otrzymać informację, gdy zostanie ona odebrana. 

 

Firmy z przesyłką międzynarodową

Prócz przesyłek pocztowych, czy firm kurierskich można skorzystać także z usług firm, które realizują przesyłki międzynarodowe — www.latającepaczki.pl. Wybór takiej firmy to pewność, że przesyłka międzynarodowa dotrze o czasie i w idealnym stanie. Przy wysyłaniu rzeczy wartościowych bądź bardziej narażonych na uszkodzenie, jak instrumenty muzyczne, czy rzeźby kluczowe jest powierzenie zadania sprawdzonej firmie zajmującej się przesyłkami międzynarodowymi. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, począwszy od stosunku jakości usług do ceny, poprzez wygodę, a skończywszy na niezwykle prostych formalnościach. Bez wychodzenia z domu możesz nadać paczkę. Wystarczy dosłownie chwila, by za pośrednictwem internetu dochować wszystkich formalności i czekać na kuriera, który odbierze paczkę. Konieczne będzie podanie takich danych jak kraj docelowy przesyłki, waga paczki oraz wymiary. To podstawowe informacje, które są niezbędne do nadania przesyłki oraz dobrania odpowiedniej formy jej transportu. Nie musisz iść do placówki, nie tracisz czasu na wypełnianie druczków na miejscu, czy czekanie w kolejkach. 

 

Na co zwrócić szczególną uwagę? 

Przy wysyłaniu paczek zagranicznych istotne jest monitorowanie ich trasy . To niezwykle ważne, by mieć wgląd, na jakim etapie przesyłki są paczki. Dzięki możliwości sprawdzania położenia paczki zyskujesz pewność, że jest ona bezpieczna od nadania do momentu doręczenia.

 

Prócz tego warto skorzystać z firmy, która ma już doświadczenie i dobrą opinię na rynku. Tym samym możesz zminimalizować szanse wystąpienia wszelkich nieprzewidzianych przypadków. Wybranie specjalistów w branży to spokój ducha na etapie śledzenia przesyłki. 

 

Nadawanie przesyłek międzynarodowych nie musi być ani drogie, trudne, ani okupione stresem o stan paczki. Wystarczy wybrać firmę, która ma już doświadczenie w tej branży, a także oferuje jakość i udogodnienia dostosowane dla nawet najbardziej wymagającego klienta. Wtedy nawet paczki z wartościowymi rzeczami będą bezpieczne. 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 pazdziernika 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca