Podróże

Najciekawsze zabytki Krakowa

Wybierasz się do Krakowa na jeden dzień i zastanawiasz się co warto w takiej sytuacji zobaczyć? Poznaj z nami atrakcje stolicy Małopolski, cieszące się powodzeniem wśród turystów z całej Europy. Odkryj najciekawsze miejskie okolice. Prezentujemy miejsca na rodzinny wypad za miasto, zwiedzanie Krakowa z przyjaciółmi, romantyczny weekend nad Wisłą oraz wycieczkę turystyczną na jeden dzień!

Jakie są najciekawsze zabytki Krakowa?

Oprócz wybrania ciekawych miejsc do odwiedzenia w Krakowie dobrze jest się zastanowić także nad najdogodniejszą na taką okazję opcją transportu - np. w postaci przejazdów Eko Taxi. Gdy mamy do dyspozycji tylko jeden dzień, szkoda marnować czasu na piesze przemieszczanie się po terenie tej ogromnej metropolii. Postaw na komfort i zwiedź najciekawsze atrakcje! Zastanawiasz się, co warto w takiej sytuacji zobaczyć?

Planty, Barbakan i Brama Floriańska

Planty to park, który otacza Stare Miasto w Krakowie. Powstał na miejscu dawnych murów obronnych. Na Plantach można znaleźć jeszcze średniowieczny Barbakan, który jest pozostałością po starych fortyfikacjach miejskich. Dobrze też zwrócić uwagę na Bramę Floriańską z początku XIX wieku, która niegdyś stanowiła najważniejsze spośród 7 wrót do Krakowa. Zwiedzanie pozostałości po murach obronnych może być ciekawym wstępem do dalszej wycieczki.

Kazimierz

Malowniczy Kazimierz o każdej porze roku przyciąga wielu turystów. Warto urządzić sobie w tej dzielnicy chociażby krótki spacer zarówno zimą czy jesienią, jak i wiosną lub latem. Ciekawostką jest fakt, że od powstania w XIV wieku aż do przełomu XVIII i XIX wieku Kazimierz był samodzielnym miastem. Przez setki lat przeplatały się tu ze sobą kultury żydowska i chrześcijańska, co jest widoczne do dziś. Turyści chętnie zwiedzają znajdujące się tu zabytkowe synagogi (na przykład Starą, Wysoką czy Izaaka), kościoły (na przykład Bożego Ciała lub Świętej Trójcy) oraz cmentarze. Dobrym pomysłem jest też zatrzymanie się na kawę w jednym z tutejszych lokali, w których panuje wyjątkowy klimat.

MOCAK

Na zwiedzanie MOCAK-u, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, warto przeznaczyć parę godzin. Placówka znajduje się w odległości około 4 km od centrum miasta. Na miejsce szybko i bezpiecznie możemy dojechać z Eko Taxi. Warto odwiedzić MOCAK chociażby po to, aby zobaczyć dzieła znakomitych polskich artystów, na przykład Stanisława Dróżdża, Tomasza Bajera, Edwarda Dwurnika czy Roberta Kuśmirowskiego. Ekspozycje w tym muzeum cieszą się powodzeniem nie tylko wśród znawców sztuki współczesnej. Wystawy zostały bowiem zaprojektowane tak, aby odpowiadać na potrzeby najróżniejszych odbiorców.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 listopada 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca