Podróże

Wypoczywasz w Olkuszu? Sprawdź, co możesz zwiedzić

Z województwem małopolskim kojarzy się przede wszystkim malowniczy Kraków. Jednak wbrew pozorom Małopolska przyciąga miliony turystów w okolice Krakowa nie tylko z powody Smoczej Jamy. Małopolska to także piękny zielony Olkusz i jego okolice.

 

Wybierając się na wyjazd w region Małopolski, warto wziąć pod uwagę wiele niezwykle urokliwych miejsc. Na pierwszą myśl o tym obszarze Polski przychodzi oczywiście Kraków skrywający wiele atrakcji turystycznych. Jest to miasto przesycone swoją historią – pięknymi zabytkami historycznymi, przyrodniczymi i sakralnymi. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Smocza Jama ze Smokiem Wawelskim, sam Wawel, Barbakan czy Droga Królewska to podstawy zwiedzania Krakowa. Jednak prawda jest taka, że tam każda uliczka skrywa swój urok i niezwykły klimat.

 

Małopolska to jednak nie tylko Kraków. Jego okolice są równie malownicze i godne zwiedzania. Mowa tutaj choćby o Olkuszu i Ojcowskim Parku. Otoczenie przyrody i niezwykłe widoku spodobają się tutaj każdemu. Jest to także idealne miejsce na aktywny wypoczynek. Liczne trasy rowerowe i piesze znajdą wielu amatorów wycieczek. Ojców leżący na Wyżynie Kraowsko–Częstochowskiej w  Dolinie Prądnika to urocze miejsce dla całych rodzin. Znaleźć tam można Zamek Kazimierza Wielkiego z XIV wieku, liczne domki z przełomu XIX i XX wieku budowane w stylu szwajcarskim, a także Kaplica na Wodzie. Co więcej, warto również zwrócić uwagę na Tyniec, czyli miejsce, w którym znajduje się warowne Opactwo Benedyktynów. Nie można tutaj zapomnieć o Kopalni Soli w Wieliczce, która jest jedną z wizytówek tego regionu. Oprócz ekspozycji solnej i wycieczek z przewodnikiem po podziemiach warto odwiedzić kaplicę Świętej Kingi oraz Zamek Żupny. Na nieco dalszą wycieczkę warto udać się do Niepołomic, gdzie znajduje się Zamek Kazimierza Wielkiego z XIV wieku, oraz do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie z kolei zlokalizowane jest Sanktuarium Pasyjno Maryjne. Krzeszowice natomiast to miejsce , w którym znajduje się piękny Pałac Potockich.

 

Znajdź idealny dla siebie pokój w Olkuszu: http://www.victoria.olkusz.pl/pokoje.html


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 listopada 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca