Wywrota

Spotkanie promocyjne publikacji „Bałkany 15 lat po wojnie”

W Dworze Czeczów 23 listopada odbędzie się promocja publikacji "Bałkany 15 lat po wojnie", z udziałem współautora gen. Romana Polko oraz zaproszonych gości - red. Ryszarda Bilskego i oraz Roberta Makłowicza.

 

Publikacja  „Bałkany 15 lat po wojnie” jest zapisem konferencji pod tym samaym tytułem zorganizowanej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie  w kwietniu 2011 roku przez Koło Naukowe Handlu Zagranicznego UE.


Na książkę składają sie teksty, które  są  wspomnieniami o wojnie z lat 90.tych XX w czy próbą  zrozumienia jej przyczyn, ale także ukazują , jakie zaszły w Bośni i Hercegowinie, Chorwacji oraz Serbii. Teksty pokazują także,  co mają one obecnie do zaoferowania Europie w sferze gospodarczej czy kulturowej. Na publikację składają się pełne zapisy wypowiedzi gości, kalendarium konfliktu, wywiad z dr Ewą Klonowski, posłowie mgr Izabeli Nowek-Tomczyk i suplement gen. Romana Polko, a także spis nazwisk i miejscowości pojawiających się w wypowiedziach. Książka została wydana pod redakcją Marcina Sowińskiego. Spotkanie to odbędzie się w Konsulacie Republiki Chorwacji w Krakowie , który mieści sie w Dworze Czechow  na Krakowskim Bieżanowie.

 

więcej na http://balkany15latpowojnie.blogspot.com/

 

od: 23 listopada 2012, 18:00
do: 23 listopada 2012, 20:00 Kraków, Dwór Czeczów, ul. Ks. Popiełuszki 36

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 listopada 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca