Wywrota

40 dni od śmierci pierwszych bohaterów kijowskiego Majdanu

3 marca 2014 mija 40 dni od śmierci pierwszych bohaterów kijowskiego Majdanu: Serhija Nihojana, Michaiła Żyznieuskiego i Jurija Werbyckiego. Później, w wyniku odniesionych ran, w szpitalu zmarł Roman Senyk. Tych 40 dni w tradycji wschodniej to czas, kiedy śmierć powoli przestaje tak dotkliwie boleć tych, co pozostali, kiedy powoli żałoba wysusza łzy, a strata, tak bardzo bolesna, bo nieodwracalna, zaczyna ustępować miejsca obowiązkowi pamięci.

 

Od 22 stycznia 2014 liczba ofiar wydarzeń na kijowskim Majdanie dramatycznie wzrosła.

Nie bądźmy obojętni, pokażmy, że Wrocław jest z Ukrainą.

 

Zapraszamy w niedzielę, 2 marca 2014 o godz. 13.00 na wrocławski Rynek wszystkich, którzy chcą okazać swą solidarność. Na placu Gołębim ustawiony zostanie telebim z relacjami z wydarzeń w Kijowie. Przychodźcie ucharakteryzowani, przynieście ze sobą ukraińskie flagi, hełmy, farby i znicze. Chcemy wspólnie z Wami stworzyć wrocławski happening. Będziemy też nagrywać film – kontynuację filmu naszego kijowskiego przyjaciela Serhija Orżechowskiego.

(ukraińską część można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=o2BMYBtDnxM).

 

Wysyłajcie zdjęcia, jeśli sami byliście na Majdanie i chcecie się podzielić publicznie wrażeniami. Piszcie, kto ma możliwość i chęć wziąć udział w happeningu. Przedsięwzięcie ma w 100% charakter społeczny. Grasz na czymś? Przyjdź z instrumentem! Chodzisz na szczudłach? Szyjesz? Użyczcie nam swego talentu!

 

Bardzo prosimy wszystkich, którzy gotowi są przyłączyć się do akcji o kontakt na: olga@kalejdoskopkultur.pl

 

2 marca 2014

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 lutego 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca