Wywrota

10 lat razem w Unii Europejskiej: Francusko-Niemiecki Dzień Otwartych Drzwi

20 września 2014 r. Ambasada Francji oraz Ambasada Niemiec wspólnie otwierają swoje drzwi i zapraszają wszystkich zainteresowanych światem dyplomacji.

 

To wyjątkowa okazja do zwiedzenia obu ambasad „od kuchni”. Będzie można nie tylko zobaczyć gabinety obu ambasadorów, ale także z nimi porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Obok lekcji zasad protokołu dyplomatycznego, występów tanecznych i muzycznych, mini-lekcji języka francuskiego, pokazu filmów animowanych i dokumentalnych, będzie można obejrzeć z bliska wyposażony w najnowocześniejszą technikę samochód straży granicznej z obowiązkowym psem-tropicielem, spróbować specjałów kulinarnych, zagrać w bule czy porozmawiać z przedstawicielami znanych niemieckich oraz francuskich firm. Nie zabraknie też modelu satelity, turbiny wiatrowej czy samolotu Airbus. Autentyczni majordomusowie wytłumaczą i zaprezentują w obydwu ambasadach, jak należy protokolarnie nakryć stół.

 

Uczniowie i studenci będą mogli dowiedzieć się, jak wyjechać na studia do Niemiec czy Francji, i jak ubiegać się o stypendium. Przedstawiciele fundacji kulturalnych, naukowych i politycznych podpowiedzą, gdzie można starać się o dofinansowanie projektów.

 

Wyjątkowe atrakcje czekają na najmłodszych! Dzieci otrzymają specjalny „Paszport Otwartych Drzwi” i będą na wybranych stoiskach w obu Ambasadach zdobywać stempelki.

 

Wstęp jest wolny, bez konieczności wcześniejszego zgłaszania obecności.

 

CO: 10 lat razem w Unii Europejskiej: Francusko-Niemiecki Dzień Otwartych Drzwi

KIEDY: 20 września 2014 r., godz. 12.00–18.00

GDZIE: Ambasada Republiki Francuskiej – ul. Piękna 1

Ambasada Republiki Federalnej Niemiec – ul. Jazdów 12

 


przysłano: 16 września 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca