Teatr

Pieluchy jednorazowe – tak czy nie?

Pieluchy jednorazowe mają prawdopodobnie tyle samo zwolenniczek, co przeciwniczek. Co przemawia za tym, aby ich używać, a co zachęca do całkowitej z nich rezygnacji? Poznaj najważniejsze zalety i wady pieluszek jednorazowych i zdecyduj świadomie, czy chcesz ich używać, czy wolisz poszukać lepszej alternatywy.

Pieluchy jednorazowe – zalety

Najczęściej wymienianą zaletą jednorazowych pampersów jest wygoda – tego typu pieluszki nie wymagają od nas zapierania i czyszczenia. Mechanizm jest prosty – wkładasz, zużywasz wyrzucasz. Inną cechą, która działa na korzyść pieluch jednorazowych jest ich chłonność. Jednorazowe pampersy dla dzieci wchłaniają bardzo dużo wilgoci, co jest szczególnie ważne w pierwszym okresie życia dziecka, kiedy maluch sika bardzo często. Co więcej, wiele mam decyduje się właśnie na tę metodę, ponieważ mokra pieluszka jednorazowa nie śmierdzi. Brak przykrego zapachu to po prostu większy komfort użytkowania – tak dla dziecka, jak i otoczenia.

 

Pieluchy jednorazowe – wady

Jednym z największych minusów pieluch jednorazowych jest ich cena. Choć jedna paczka może nie wydawać się problemem, należy pamiętać, że dziecko zużywa dziennie około 10 pieluszek, co w całym okresie pieluchowania generuje naprawdę duże wydatki. Druga kwestia to ekologia – jednorazowa pieluszka, którą wyrzucamy po jednym zużyciu, rozkłada się około 500 lat. Wytwarzanie ponad 10 odpadów tego typu każdego dnia przez okres około 2 nie jest przyjazne dla środowiska naturalnego. Istotną z punktu widzenia zdrowia naszych dzieci cechą pieluch, o której mówi wiele przeciwniczek tego wynalazku, jest fakt, że pieluchy są wytwarzane z tworzyw sztucznych. To nie tylko kwestia troski o przyrodę. Związki chemiczne zawarte w pieluszkach jednorazowych mogą wywoływać alergie i wiele niebezpiecznych chorób. Co więcej.  pieluchy tego typu „nie oddychają”, uniemożliwiając tym samym prawidłową cyrkulację powietrza, której potrzebuje delikatna skóra malucha.

Podsumowanie

Jak widzisz, pieluchy jednorazowe mają niemal tyle samo wad, co zalet. To, czy Twoje dziecko będzie je nosić jest Twoją decyzją, a ta zależy od Twoich priorytetów. Cenisz sobie wygodę i nie masz czasu na czyszczenie pieluszek wielokrotnego użytku? Postaw na jednorazówki! Troszczysz się o środowisko naturalne, chcesz minimalizować kontakt dziecka ze szkodliwymi chemikaliami, a może chciałabyś trochę zaoszczędzić? Znajdź swoją alternatywę – pieluszki muślinowe, tetrowe lub wielorazowe pieluchomajtki!

 Najlepsze pieluchy wszelkich rodzajów znajdziesz w sklepie ekomaluch.pl – internetowej przestrzeni dla rodziców i maluchów.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 stycznia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca