Teatr

Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny

Opis ogólny imprezy:
Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny (Festiwal OFCA)


Już po raz szósty Oleśnica zamieni się w cyrkowe miasto wypełnione pokazami teatralnymi, muzycznymi, akrobatycznymi i żonglerskimi. Artyści nasycą miejską przestrzeń żywą i spontaniczną sztuką będącą fuzją nowego cyrku i teatru. Znajdziecie ich na oleśnickim Rynku, w bezpośrednim sąsiedztwie najstarszego pomnika w mieście – Kolumny Złotych Godów, w murach kościoła świętego Jerzego, w niecce pomnika upamiętniającego wyprawy kosmiczne, czy na dziedzińcu oleśnickiego zamku.

Wykorzystamy oczywiście również przestrzeń nad ziemią! Pomiędzy oknami budynków i najwyższymi wieżami w mieście rozciągniemy highliny po których chodzić będą najodważniejsi uczestnicy festiwalu. Zaprosimy Was na warsztaty cyrkowe prowadzone pod czujnym okiem animatorów, a następnie wyruszymy wspólnie w paradzie.

Dla wszystkich gości spoza Oleśnicy przygotujemy jak zawsze pole namiotowe tuż u stóp Zamku Książęcego oraz całą masę foodtrucków wraz ze strefą chilloutu, aby spędzić ten czas nie tylko aktywnie i twórczo, ale i wygodnie!

Więcej informacji o festiwalu szukajcie na stronie: www.festiwalofca.pl oraz śledźcie na bieżąco naszego FB: OFCA

Opis poszczególnych wydarzeń na które będą sprzedawane bilety:

PSiRC ”Acrometria” / czas trwania: 50 min / wiek: 10+

Tytułowa “Acrometria” to jedna akrobatyczna konstelacja złożona z trzech artystycznych ciał. To także emocjonalna historia opowiedziana ruchem i gestem. Tajemnicza geometria w ludzkiej formie określająca zasady między materią, umysłem i duszą. Artyści - Adrià Montaña, Wanja Kahlert i Anna Pasqual - od lat spotykają się na scenie, ukazując publiczności swoje bogate doświadczenie akrobatyczne i poetycką wrażliwość. W ciągu kilku minut trio zabierze widza do innej rzeczywistości. Spotkacie się z wykonawcami w świecie żywej geometrii, ruchomych form, zwinnych, lekkich i spektakularnych układów akrobatycznych.


Teatro Tatro “Cirkus Charms” / czas trwania: 80 min / bez ograniczeń wiekowych


Kolorowy spektakl zrealizowany w duchu awangardy. Publiczność odnajdzie w nim jarmarczny humor, przedwojenną stylistykę cyrkową, muzykę na żywo, wspaniałe kostiumy, bajkową scenografię oraz historię z morałem. Barwne postaci z “Cirkus Charms” zaprezentują na scenie niebanalne umiejętności: akrobacje, żonglerkę, klaunadę. Za wędrowne show - od namiotu, aż po tresowanego rekina - odpowiadają słowaccy artyści. Zapraszamy do krainy absurdu!

Maleta Company “Put A Spell On You” / czas trwania: 50 min / wiek: 10+

 

W czasie zamkniętego, kameralnego pokazu dwóch artystów zsynchronizuje swoje umiejętności muzyczne i cyrkowe, aby zaoferować publiczności wyjątkowe show. Efekt ich scenicznej pracy to żywa magia. Hipnotyzujący rytm spektaklu wypełni całą przestrzeń cyrkowego namiotu. Muzyka na żywo i dźwięki płynące z konsoli stworzą wspólne show z żonglerką, manipulacją obiektami i teatralnym ruchem. Performerzy sprawią, że instrumenty muzyczne i rekwizyty do żonglowania przemówią jednym językiem. Widownia poczuje jej wibracje na własnej skórze i usłyszy puls sztuki w dźwiękach bębna, saksofonu, trójkąta, opadających piłek, czy kropel wody.

La Compagnie Singulière “SoliloqueS” / czas trwania: 70 min / wiek 10+

“SoliloqueS” to coś więcej niż pokaz cyrkowych umiejętności. To zaskakujące show, które stopniowo odkrywa przed widzem zasady rządzące sceniczną rzeczywistością. Reguły gry zmieniają się tu jak w kalejdoskopie - elementy, które jeszcze przed chwilą mogły szokować, nagle stają się normą. Najważniejsi są tu jednak performerzy i ogrom ich umiejętności. To oni nadają dynamikę scenicznym wydarzeniom i budzą podziw wśród zgromadzonych. Publiczność odnajdzie w show elementy gimnastyki naziemnej i wysokościowej, aerial fabric - czyli akrobacje na szarfach, pokazy na trapezie, ekwilibrystykę z rekwizytami i triki na linie. Pięcioro cyrkowych artystów będzie mogło liczyć także na dodatkowe wsparcie w kojących dźwiękach pianina na żywo.

 

 

kup bilety OLEŚNICA
Sala widowiskowa MOKiS 2019-08-09
kup bilety OLEŚNICA
Sala widowiskowa MOKiS 2019-08-10
kup bilety OLEŚNICA
Sala widowiskowa MOKiS 2019-08-11
bilety niedostępne OLEŚNICA
Niebieski namiot cyrkowy 2019-08-10
bilety niedostępne OLEŚNICA
Niebieski namiot cyrkowy 2019-08-09
bilety niedostępne OLEŚNICA
Niebieski namiot cyrkowy 2019-08-11
bilety niedostępne OLEŚNICA
Kościół św. Jerzego 2019-08-11
bilety niedostępne OLEŚNICA
Kościół św. Jerzego 2019-08-10
bilety niedostępne OLEŚNICA
Kościół św. Jerzego 2019-08-09
bilety niedostępne OLEŚNICA
Biały namiot cyrkowy 2019-08-10
bilety niedostępne OLEŚNICA
Biały namiot cyrkowy 2019-08-10
kup bilety OLEŚNICA
Biały namiot cyrkowy 2019-08-11
od: 9 sierpnia 2019
do: 11 sierpnia 2019

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 9 lipca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca