Teatr

IX Międzynarodowa Gala Sylwestrowa w Auli Leopoldina

IX Międzynarodowa Gala Sylwestrowa w Auli Leopoldina

 31.12.2019 , godzina 19:00

 Aula Leopoldina UW, pl. Uniwersytecki 1, Wrocław

W programie słynne melodie, muzyka filmowa, arie i duety z oper oraz znane polki, marsze i walce.

W przerwie koncertu poczęstunek lampką szampana.

Wykonawcy:

Federica Grumiro - sopran , solistka Teatru Operowego w Rzymie,

Rocco Cavalluzzi - bas , solista Teatru La Scala w Mediolanie,

Leo Garda - tenor / kontratenor, solista Teatru La Scala w Mediolanie,

Przemysław Winnicki - fortepian, laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Los Angeles.

Bartosz Suski – trąbka, laureat krajowych konkursów muzycznych.

oraz Orkiestra Kameralna Camerata - Wrocław pod batutą Jana Pogány.

Organizator: Agencja Koncertowa „Presto”

www.agentur-presto.com tel. 71 3434700

Międzynarodowa Gala Sylwestrowa pod dyrekcją Jana Pogány tradycyjnie już po raz dziewiąty odbędzie się w jednej z najpiękniejszych sal koncertowych Europy w barokowej Auli Leopoldina będącej obiektem muzealnym Uniwersytetu Wrocławskiego. Uroczysty charakter koncertu zapewni starannie dobrany bardzo zróżnicowany repertuar w którym nie zabraknie znanych melodii, muzyki filmowej, w mistrzowskim wykonaniu zabrzmią słynne arie i duety z oper , muzyka baletowa oraz najsłynniejsze polki, marsze i walce.

W przerwie koncertu poczęstunek lampką szampana.

Wśród wykonawców wystąpią międzynarodowej rangi soliści z wielu krajów m.in.z Włoch przybędzie Federica Grumiro - sopran , solistka wielu włoskich teatrów operowych m.in. w Rzymie i w Padwie, śpiewaczka występowała też w wielu krajach Europy wykonując główne partie operowe.

Rocco Cavalluzzi – bas, głównie jest solistą Teatru La Scala w Mediolanie, śpiewa także na innych scenach włoskich wykonując najczęściej opery Rossiniego, Belliniego i Verdiego.

Leo Garda przybędzie z Monachium , artysta od wielu lat bryluje na scenach niemieckich i włoskich teatrów operowych i wzbudza ogromne zainteresowanie śpiewając na mistrzowskim poziomie dwoma skrajnie różnymi głosami tenorem i kontratenorem, śpiewał na scenie mediolańskiej La Scali podczas spektaklu „Chowańszczyzna ” Modesta Musorgskiego pod dyrekcją Claudio Abbado.

Wśród solistów instrumentalistów wystąpi pianista Przemysław Winnicki, laureat wielu międzynarodowych konkursów m.in. w Los Angeles, w Rzymie, Mińsku i Warszawie. Artysta koncertował nie tylko w największych salach koncertowych w Europie , ale także na prestiżowych estradach Kanady i USA.

W ramach promocji szczególnie uzdolnionych młodych solistów wystąpi trębacz Bartosz Suski, laureat krajowych konkursów muzycznych.

Zaprezentuje się także istniejąca od ponad dwudziestu lat Orkiestra Kameralna Camerata - Wrocław. Koncert poprowadzi Jan Pogány dyrygent, kompozytor i wiolonczelista polski, absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej w Monachium, odbył kurs mistrzowski pod kierunkiem słynnego dyrygenta Sergiu Celibidache, przez wiele lat sprawował kierownictwo muzyczne w niemieckich teatrach muzycznych, jest dyrektorem orkiestry smyczkowej Amati Ensemble München oraz jako dyrygent współpracuje z licznymi orkiestrami i teatrami operowymi w wielu krajach. Dyrygował podczas koncertów w Katedrze Notre Dame w Paryżu i w Papieskiej Bazylice pw. św.Pawła za Murami w Rzymie, w Sali Koncertowej Radia w Kopenhadze oraz w słynnej Herkulessaal w Monachium. Jako wiolonczelista zagrał m.in. w Filharmonii Monachijskiej koncert dla księcia Karola syna królowej Anglii, a jego kompozycje zostały nagrodzone na międzynarodowych konkursach kompozytorskich m.in. w Luksemburgu i Hiszpanii. Jest organizatorem i dyrektorem Międzynarodowego Brahms Festiwalu we Wrocławiu.

( W przypadku przedłużenia trwania prac remontowych Auli Leopoldina koncert odbędzie się w równie pięknej barokowej sali Oratorium Marianum, usytuowanej piętro niżej. )

Więcej informacji: www.agentur-presto.com

IX Międzynarodowa Gala Sylwestrowa w Auli Leopoldina

bilety niedostępne WROCŁAW
Aula Leopoldina 2019-12-31
31 grudnia 2019
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 19 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca