Teatr

Nie możesz oglądać transmisji sportowej na żywo? Sprawdź portale typu livescore!

Zapewne każdy z nas chociaż raz spotkał się z sytuacją, kiedy bardzo chciał, aczkolwiek nie mógł obejrzeć transmisji meczu ukochanej drużyny, gdyż miał wiele innych, ważniejszych obowiązków do wypełnienia. To dość niekomfortowa sytuacja, która nie pozwala skupić się na innym zadaniu, kiedy ma się świadomość, że nasi ulubieni zawodnicy dają z siebie wszystko, a my nie możemy tego zobaczyć. Często małym zadośćuczynieniem może okazać się dla nas chociażby znajomość wyniki na bieżąco bez konieczności śledzenia transmisji, a jak wiadomo – istnieją narzędzia, która mogą nam to umożliwić.

Portale internetowe typu Livescore znane są szczególnie tym kibicom, którzy śledzą ogromną liczbę rozgrywek, a dodatkowo te nie zamykają się do wyłącznie jednej dyscypliny sportowej. Często nadarza się taka sytuacja, kiedy kibice sportowi są zmuszeni śledzić kilka transmisji jednocześnie, gdyż np. spotkania piłki nożnej odbywają się w tym samym czasie. Oznacza to niekiedy konieczność korzystania z telewizor, komputera stacjonarnego, a nawet telefonu, a wszystko to w jednym czasie. Portale aktualizujące wyniki na żywo, dają nam zatem szansę na to, aby być na bieżąco i mieć świadomość tego, jak prezentują się wydarzenia boiskowego.

Ogromne bazy danych, szczegółowe informacje i wyjątkowa dokładność…

Przy takich portalach jak livescore com, praca zwykle rozkłada się na wielu pracowników, którzy zmuszeni są do nieustannego śledzenia poczynań sportowców w przeróżnych krajach. Skutkiem tego, są dostępne wyniki na żywo dla użytkowników, nawet z najbardziej egzotycznych lig, a mowa tutaj nie tylko o najważniejszych klasach rozgrywkowych, ale także o tych niższych, które są wyjątkowo niszowe i być może interesuje się nimi jedynie garstka osób. Co więcej, w kompetencji i obowiązkach pracujących przy portalu osób, nie znajduje się jedynie aktualizowanie na bieżąco wyników, a opisywanie wszelkich innych wydarzeń boiskowych. Często są to chociażby relacje tekstowe, a już na pewno podawanie takich informacji jak strzelcy bramek i zdobywcy punktów wraz z asystentami i dokładnym czasem zdarzenia. W wypadku piłki nożnej, to także ukazywanie wyjściowych jedenastek, przeprowadzanych zmian w trakcie spotkania, czy też otrzymywanie ostrzeżeń od sędziów, w postaci żółtych oraz czerwonych kartek.

 

Warto nadmienić, że istnieje multum portali tego typu, a spora ich część rozwija się naprawdę prężnie, przez co duża część relacji sportowych przenosi się z innych nośników, do Internetu. Dzięki temu, internauci interesujący się konkretnymi dyscyplinami sportowymi mają na wyciągnięcie ręki informacje, które mogą ich zainteresować. Po popularnych tekstowych relacjach wydaje się, że kolejnym krokiem powinny być transmisje wideo, jednakże koszty dotyczące wykupu koncesji mogą przewyższać budżet portali, a ich kupnem zajmują się zwykle spore stacje telewizyjne zorientowane na sport. Z uwagi na to można dojść do wniosku, że dopóki ich cena jest tak wysoka, nigdy do tego nie dojdzie.


przysłano: 2 lipca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca