Teatr

Arena Bike Race

Arena Gliwice i Polish Bike Tour zapraszają na największe wydarzenie rowerowe tej wiosny.

27 marca w Arenie Gliwice kolarze rozpoczną rozgrzewkę do cyklu ultramaratonów PBT, które potrwają przez cały sezon rowerowy. Rozpoczęcie planowane jest na 27.03.2021, natomiast zakończenie na koniec października. Jednak zanim kolarze ruszą w trasę wokół Polski, czeka ich rozgrzewka podczas Arena Bike Race – wyścigu o dystansie 200km, łączącego na trasie Gliwice – Szczyrk – Gliwice, miasto Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego z sercem Beskidu Śląskiego. Patronem honorowym wydarzenia jest Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

Trasa, czyli przez Śląsk w Beskidy i z powrotem
Po starcie spod gliwickiej Areny, pętla prowadzi przez polne i leśne tereny okolic Rybnika i Żor, docierając do mostu na Wiśle przy Zbiorniku Goczałkowickim. Tu zaczyna się malowniczy odcinek biegnący wzdłuż królowej polskich rzek, który przez Skoczów doprowadza do podnóża gór. Przed Ustroniem odbija na wschód do Brennej, prowadząc na Przełęcz Salmopolską. To jeden z dwóch najbardziej wymagających kondycyjnie odcinków etapu górskiego, charakteryzujący się dużym przewyższeniem i składający z ostrych podjazdów. Po osiągnięciu słynnego Białego Krzyża, trasa biegnie szybkim, pełnym ostrych winkli zjazdem po drodze prowadzącej do centrum Szczyrku, gdzie odbija znowu w góry, w kierunku Biłej. Tu na kolarzy czeka kolejny odcinek z intensywnymi podjazdami do najwyższego punktu trasy na szczyt Magury i dalej przez Klimczok i Szyndzielnię. Zakończeniem etapu górskiego jest wisienka na torcie w postaci ponad czterokilometrowego single track’u w Cygańskim Lesie, po którym wpada się w tkankę miejską Bielska-Białej. Po przebyciu podmokłych terenów podbielskich wsi trasa biegnie znowu wzdłuż Zalewu Goczałkowickiego, tym razem mijając go wałami od wschodniej strony. Niewątpliwą atrakcją będzie tu przejazd przez zaporę oddzielającą zalew od Wisły. Dalej na kolarzy czekają tereny parkowe Pszczyny z pałacem w tle i świeże powietrze na duktach kobiurskich lasów. Ostatnie kilometry biegną przez sielską krainę powiatu gliwickiego, by zakończyć pętlę na mecie w Arenie.

Wielozadaniowy początek sezonu
Deniwelacja trasy wynosi 850 metrów, osiągając w najwyższym punkcie wysokość 1070 m. Kolarze będą mieć do czynienia w zasadzie z każdym rodzajem terenu i nawierzchni. Odcinki po leśnych ścieżkach i polnych szutrach, przeplatane są asfaltem lokalnych dróg i ścieżek rowerowych, a w górach trzeba się liczyć z utrudnieniami typowymi dla wycieczek MTB w postaci wystających korzeni i kamieni. Do oficjalnego opisu trasy nie przypadkowo dodano GRAVEL, ponieważ ok 40 % przebiegać będzie po leśnych, polnych i górskich szutrach. Jako preludium do serii ultra maratonów PBT trasa nie jest długa, ale niewątpliwie wymagająca. Pozwoli wejść na wiosenne obroty starym wyjadaczom, ale będzie też sprawdzianem możliwości dla świeżo upieczonych długodystansowców. Na pewno zapewni dużo emocji w bardzo zróżnicowanym terenie i pozwoli zobaczyć ten region z innej perspektywy. Mówią to wszyscy miłośnicy dwóch kółek ze Śląska, którzy kiedykolwiek wybrali się na rowerze w Beskidy. O istnieniu tych urokliwych miejsc, podróżujący w góry samochodami nie mają kompletnie pojęcia. Zatem pierwsza edycja serii imprez pod szyldem PBT to zarówno znakomita okazja na podjęcie niełatwego, sportowego wyzwania, jak i sposób na dodanie do kolekcji przejechanych tras, nowych, wyjątkowych terenów łowieckich.

Start wyścigu z płyty Areny Gliwice zaplanowany jest na godzinę 8:00, a na przejechanie całego dystansu zawodnicy mają 16 godzin. Pętla kończy się metą również na płycie gliwickiego obiektu sportowo – widowiskowego. Pakiety startowe będą do odbioru w Arenie Gliwice w dniu zawodów 27.03 w godzinach 6:00 –7:40. Zawodnicy powinny pojawić się na miejscu minimum godzinę przed startem.

Informacje organizacyjne:
6:00-7:40 Biuro zawodów – odbiór pakietów startowych
8:00 START ZAWODÓW
20:00 Zakończenie Ultramaratonu – wręczenie nagród zwycięzcom

Depozyt czynny do 24:00. Odbiór depozytów w dniu 28.03 w godzinach 10:00-13:00

Nagrody:
1 miejsce:
• Pakiet startowy na 4 imprezy w ramach PBT
• Toyota hybrydowa z pełnym bakiem na weekend – szczegóły do ustalenia z Toyota JaNowAn
• Nagrody rzeczowe od Partnerów

Pozostałe miejsca:
Nagrody rzeczowe od Partnerów Uvex, Taurus, Evoc, Kuźnia Mocy, Redbull, Canondale/Sram

Nagrody będą przyznawane w klasyfikacji generalnej i klasyfikacji kobiet

Pakiety startowe obejmują:
• Komin
• Nadajnik gps
• Trasa w gpx

Arena Bike Race

bilety niedostępne GLIWICE
Arena Gliwice 2021-03-27
27 marca 2021
GLIWICE

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 20 lutego 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca