Listopadowe „Czytanie w Biurze”

Pięć autorek oraz cztery ważne premiery książkowe ostatnich miesięcy podczas jednego wieczoru - oto program listopadowych "Czytań w Biurze". Gośćmi spotkania będą poetki Joanna Mueller, Marta Podgórnik i Bianka Rolando, a także badaczki literatury: Anna Kałuża i Joanna Orska, które poprowadzą kolejną odsłonę cyklu.

 

"Czytaniu" wokół premierowych tomów "Bumerang. Szkice o polskiej poezji przełomu XX i XXI wieku", "Modrzewiowe korony", "Stratygrafie" i "Wylinki" towarzyszy wystawa prac Bianki Rolando pod zbiorczym tytułem "Modrzewiowe gałązki".

 

"Prezentacja 6 grafik offsetowych, na których pojawia się rysunek wydrapywany, agresywny wobec fotografii. Fotografie związane są pośrednio z niektórymi wątkami występującymi w książce autorki. To leśne echa z różnych rzeczywistości wplecionych w 'Modrzewiowe korony'."

 

Spotkanie rozpocznie emisja filmu "Bitwa o Legnicę" z 2004 roku ze wszystkimi legnickimi edycjami imprezy, w którym wystąpili m.in. Ludwik Gadzicki, Roman Praszyński, Andrzej Sosnowski, Dariusz Sośnicki, Marcin Świetlicki i Bohdan Zadura oraz fortowa publiczność.

 

Listopadowy weekend z "Czytaniem w Biurze" zbiega się z 20. edycją Warsztatów literackich. Ten mały jubileusz będzie okazją do debaty wokół ośmiu lat tradycji wykładów i ćwiczeń dla początkujących autorów we wrocławskim wydawnictwie.

 

Wspominkowa dyskusja, na którą już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich dotychczasowych uczestników cyklów literackich i krytycznych, jest dobrą okazją do ponownego spotkania.

 

Pierwsze głosy w jej internetowym wydaniu są dostępne na łamach Przystani! Spotkanie odbędzie się 20 listopada w sobotę o godzinie 19:00 w Przejściu Garncarskim 2. Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

 

Dla wszystkich kobiet z tatuażem, które zechcą w tym dniu zakupić książki Biura, przewidziany jest specjalny rabat.

 

Więcej informacji w specjalnym serwisie Czytań w Biurze

http://biuroliterackie.pl/imprezy/imprezy.php?site=920

 

20 listopada 2010 BL Wrocław

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło