Literatura

Podgórska Scena Poezji - Debiuty w marcu

W ramach projektu Podgórska Scena Poezji odbedzie się spotkanie z cyklu "Debiuty" z Martą Kapelińską i Karolem Graczykiem.

 

Prowadzenie: Ewa Włodarska-Lorek


Karol Graczyk - ur. w 1984 roku w Gorzowie Wlkp. Uprawia poezję, prozę, zajmuje się dziennikarstwem. Od stycznia 2006. r. jest redaktorem stworzonego przez siebie internetowego miesięcznika sztuki – Polskie Kulturalne Podziemie (www.pkpzin.com). Swoje teksty publikował m.in. w „Akancie”, „Vers Libre”, „Szafie”, „Poeticonie”, „Obrzeżach”, „Łabuziu”, „Migotaniach”, „Śladzie” i „Pinezce”. Autor zbiorów wierszy „Oko i oko” oraz „Osiemdziesiąt cztery”.

 

Marta Kapelińska (ur. 1988) - poetka, przed debiutem książkowym. Nagradzana i wyróżniana w licznych konkursach m.in.: I Nagroda w II OKP „Struna Orficka” im. W. Bąka (Ostrów Wlkp. 2007), III Nagroda w VI OKP dla Młodych Twórców im. Z. Dominiaka „Moje Świata Widzenie” (Łódź 2008), wyróżnienie w XXIII OKP „O liść konwalii” im. Z. Herberta (Toruń 2009), III Nagroda w VI OKP im. L. Bakuły „Bursztynowa Róża” (Ustka 2009), wyróżnienie w XVII OKP im. M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej (Katowice 2010), I Nagroda w OKP XVII Piastowskiej Biesiady Poetyckiej (Piastów 2010), wyróżnienie w XXII OKP „O Laur Opina” (Ciechanów 2010). Publikowała swoje wiersze w "Toposie" oraz "Blizie". Pochodzi z Rychwała (niedaleko Konina), obecnie mieszka w Toruniu, gdzie studiuje kulturoznawstwo.

 

więcej http://dkpodgorze.krakow.pl/content/view/1310/111/

 

DK "Podgórze" - Kraków, ul. Krasickiego 18,
Sala Kameralna (parter)
1 marca 2011 r., godz. 18:00
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 września 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca