Literatura

Spotkanie z Agnieszką Wójcińską

Agnieszka Wójcińska (ur. 1976), z wykształcenia psycholożka. Ukończyła podyplomowe studia dziennikarskie na UW i Polską Szkołę Reportażu. Podawała do stołu w restauracji, sprzedawała plecaki i namioty w sklepie turystycznym, wykładała na uczelni i badała rynek. Dziennikarka „wolny strzelec", jej teksty ukazały się m.in. w „Polityce", „Przekroju", „Gazecie Wyborczej", „Zwierciadle" i „Midraszu". Warszawianka z pochodzenia i przekonania. Uwielbia wielkomiejskość, kino i jazz. Mieszka z mężem na Saskiej Kępie.

 

Autorka książki: Reporterzy bez fikcji. Rozmowy z polskimi reporterami.

 

„Ten zawód porywa, ale też strasznie rozrywa w środku. Wysysa,

eksploatuje. Choć robię to z przyjemnością, psychicznie mnie to dużo kosztuje. (...) To jest jak praca kominiarza. On też może spaść z komina, ale wspina się wysoko i patrzy na świat z góry. To kapitalne. Naprawdę można mi pozaz

drościć tej roboty".
Jacek Hugo-Bader

„Kiedy ktoś mi coś opowiada, jestem wczepiona w to, co on mówi. Tak strasznie chcę się dowiedzieć. Ludzie wyczuwają, że nie rozmawiam z nimi, jak o sadzeniu kapusty. Przeżywam to, co mówią. To nie  jest wywiad, tylko rozmowa z drugą osobą, która musi zapomnieć, że jestem dziennikarką. Dlatego ten zawód jest niezbyt etyczny, ale  bez tego nie da się zrobić dobrego reportażu".

Barbara Pietkiewicz

„Więc chcę pisać tak, by czytelnik stracił apetyt. By go zabolało, by poczuł strach, mróz albo smród. Żeby się ubrudził, porzygał albo popłakał z bezradności. Chciałbym, by czytelnik chociaż na chwilę wszedł w skórę bohatera. Żeby zadrżał i pomyślał: i mnie się to może przydarzyć".
Wojciech Tochman

 

 

 

POZNAŃ
16 marca
 (środa), godz. 19.00
Bookarest

ul. Półwiejska 42 (Stary Browar - Atrium, poziom 0)W spotkaniu weźmie udział Włodzimierz Nowak, a poprowadzi je Joanna Żarnoch-Chudzińska

WARSZAWA
4 kwietnia
 (poniedziałek), godz. 19.15
Wrzenie Świata

ul Gałczyńskiego 7
W spotkaniu weźmie udział Magdalena Grochowska, a poprowadzi je Michał Nogaś

KATOWICE
6 kwietnia
 (środa), godz. 18.00
Galeria ASP Katowice Rondo Sztuki

Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1
Spotkanie poprowadzi Adrian Chorębała

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 września 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca