Literatura

Literaci na wybiegu

Już 30 marca odbędzie się druga edycje Literatów na wybiegu. Będzie slam, koncert i poetyckie afterparty.

Zasady są proste. Slamerzy mają po trzy minuty na wygłoszenie swojego tekstu do mikrofonu. Nie mogą używać instrumentów, rekwizytów i tym podobnych wspomagaczy. A publiczność może dowolnie reagować na ich twórczość, czyli zagłuszać slamerów buczeniem, nagradzać oklaskami lub im dogadywać.

 

Slam odbędzie się w trzech rundach. W pierwszej publiczność będzie oceniała slamerów w skali 0-9. W drugiej rundzie już tylko czterech będzie walczyć przeciwko sobie. Finałowy pojedynek odbędzie się pomiędzy dwoma najlepszymi slamerami.

Po slamie odbędzie się koncert Marka „Dżałówy” Jałowieckiego.

 

 

Dżałówa (Marek Jałowiecki) to założyciel legendarnej mysłowickiej grupy General Stilwell, która mimo że nigdy nie zaistniała poza granicami Śląska, odcisnęła swoje piętno na polskiej muzyce gitarowej. Zespół inspirował większość mysłowickich grup, m.in. Myslovitz, którzy mają w swoim repertuarze kilka utworów stworzonych przez Dżałówę („Peggy Brown”). Po rozwiązaniu Generała Jałowiecki założył kolejny zespół – Delons,który w 2005 roku wydał płytę „Wersja z napisami”. Delons zagrali wiele koncertów w całej Polsce, między innymi na pierwszym Off Festivalu.


Od niedawna artysta udziela się w zespole Ladislav , wydał również własnym sumptem solową płytę „DZ grudzień & luty”. Reaktywował także Generała Stilwella na prośbę Artura Rojka, który zaprosił zespół na swój festiwal. Muzyka Dżałówy to delikatne piosenki z poetyckimi tekstami nawiązujące do najlepszych tradycji akustycznego grania (Nick Drake, Neil Young, Bob Dylan).

Po koncercie zapraszamy na Slam Cover Poetry, czyli czytanie przez publiczność poezji znanych autorów. Tekst będą losowane, a najciekawsze występy zostaną nagrodzone na barze.

 

Wstęp za darmo.

Nagrody: 100zł do wydania na barze oraz nagrody ufundowane przez wydawnictwo FA-art.

 

Zapisy na panstian@gmail.com (do 29.02) i w barze Rebel Garden (w dniu Slamu do 19.00). Ilość miejsc ograniczona!


Organizacja i prowadzenie: Sebastian Stian Pypłacz.
Wsparcie: Rebel Garden i FA-art.

Miejsce: Rebel Garden, Chorzów, al. gen. J. Ziętka 7 (brama ZOO)

 

Najlepszy dojazd z centrum Katowic i Chorzowa to linie KZKGOP nr 6, 820, 830, 830N, 840, 840N, T6, T7, T11, T19 i T23. Wysiadamy na przystanku WPKiW Śląski Ogród Zoologiczny i kierujemy się w stronę ZOO.

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 czerwca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca