Literatura

Kalendarz poetycki na 2014 Pośmiewiska – spotkanie z twórcami

Pośmiewisko to rymowana forma literacka średniej długości opisująca wybrane zjawisko życia społecznego. Dwanaście wierszy Michała Zabłockiego opatrzonych zostało ilustracjami Agaty Dębickiej i ubranych w formę kalendarza, by bawić czytelnika przez 365 dni w roku… albo i dłużej.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z twórcami tej, oryginalnej  formy literackiej.

Podczas spotkania będzie można posłuchać o tym, jak powstawała publikacja, czym są artystyczne PIKSELE oraz wiele innych historii związanych z artystyczna działalnością i eksperymentami poetyckimi ( m.in. słynne już od 11 lat „Wiersze na murach”)

 

Informacje na www.dkpodgorze.krakow.pl

 

Agata Dębicka – nowohucianka z krwi i powołania, absolwentka krakowskiej ASP, zawodowo zajmuje się ilustracją oraz komunikacją wizualną. Jej autorski cykl graficzno-tekstowy “Piksele” gości w internecie już prawie dziesięć lat i w tym czasie dorobił się już ponad dwudziestotysięcznej rzeszy fanów.

 

Michał Zabłocki – pomysłodawca projektu Multipoezja i portalu Emultipoetry, autor tekstów piosenek w repertuarach wielu artystów (m.in. Grzegorza Turnaua i Czesława Mozila) oraz ośmiu tomów wierszy, z których ostatni, “Blogostan_01″, jest wyborem najciekawszych publikacji z jego autorskiego bloga “Przerzutka na wiersz”.

 

 

 

10 grudnia 2013, 19:00 DK Podgórze, Kraków, ul. Sokolska 13

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 grudnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca