Literatura

Cezary Łazarewicz spotka się z czytelnikami 27 marca w Warszawie

Wieczór autorski zacznie się o godz. 18.00 w Domu Spotkań z Historią przy ulicy Karowej 20. Pisarz będzie promował nową książkę Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej.

 

Cezary Łazarewicz należy do najwybitniejszych współczesnych twórców literatury faktu. Niedawno został uhonorowany prestiżową Nagrodą Literacką Nike za książkę Żeby nie było śladów o zamordowaniu Grzegorza Przemyka.

Wraz z Ewą Winnicką wydał też reporterską opowieść 1968. Czasy nadchodzą nowe.

 

Jego nowa książka, opublikowana przez Wydawnictwo Czarne, poświęcona jest głośnej sprawie Gorgonowej, czyli najgłośniejszemu procesowi dwudziestolecia międzywojennego, który na przestrzeni ostatnich niemal stu lat zainspirował wielu twórców, nie tylko pisarzy.

 

Rita Gorgonowa została oskarżona o zamordowanie w 1931 roku z zimną krwią córki swojego pracodawcy, znanego architekta. W poszlakowym procesie najpierw została skazana na karę śmierci, potem jednak na jaw wyszły nowe fakty…

 

O tej historii i innych książkach będzie można porozmawiać z Cezarem Łazarewiczem, który jest twórcą skromnym, ale chętnie nawiązuje kontakt z czytelnikami i słynie z otwartości na ich pytania.

 

Wstęp na spotkanie jest wolny.

BEATA IGIELSKA

27 marca 2018, 18:00 Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20
Warszawa

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 marca 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca