o Wywrocie

Wywrotowe rozdanie!

Wywrotowe rozdanie i ogłoszenia portalowe - nadaje Redakcja. Mamy kilka pomysłów na ciekawe projekty i rozwój Wywroty. Jeden z nich prezentujemy. Chętnie rozważymy Wasze propozycje i pomysły na artystyczne bądź społeczne przedsięwzięcia.

Ponieważ zostały wreszcie rozesłane nagrody w konkursie poetyckim „Ukryć zło czy je upiększyć?”, a także w kilku portalowych kategoriach, informuję wszystkich zainteresowanych o kilku zmianach i ich przyczynach:

 

Do ostatniej chwili czekaliśmy na przesyłkę z pewnego Wydawnictwa, w której miały się znaleźć niektóre książki nagrodowe. Nie nadeszła. Wasz przejęty sytuacją Kierowca naprawił jednak swój błąd i zdobył inne, nie mniej ciekawe nagrody. W tej sytuacji, przepraszam za długi czas oczekiwania i niewielkie zmiany w tym wywrotowym rozdaniu. Za to okazuje się, że warto było czekać. Oto pełna lista nagród w konkursie poetyckim „Ukryć zło czy je upiększyć?”, pod nią zaś znajdziecie klucz rozdania:

 

Andrzej Stasiuk, „Taksim”
Czarne , Wołowiec 2009.

 

Karolewski Stanisław, „W piaskownicy światów”
Szarlatan, Wrocław 2009.

 

Sylwia Siedlecka, „Szczeniaki”
W.A.B., Warszawa 2010.
 
Maciej Cisło, „Bezczas i niemiejsce”
Zielona Sowa, Kraków 2002.

 

Ernest Bryll, „Wiośnin. Panna młodości”
Ilustracje:  Agnieszka Traczyńska
Zysk i S-ka, Poznań 2008.

 
Józef Baran, „Rondo – Wiersze  z lat 2006 – 2009.”
Zysk i S-ka, Poznań 2009.
 
Mikołaj Sarzyński, „Ty albo zupełnie inny obłęd”
Biblioteka Dykcji, Wyd. ATUT, Wrocław 1999.  
 
Maciej Cisło „Bezczas i niemiejsce”
Wydawca: Zielona Sowa, Kraków 2002

 
Paweł Sarna, „Czerwony żagiel”
Wydawnictwo Zielona Sowa, Kraków 2006,

 

Agnieszka Wolny, „Mocno poszukiwana” Biblioteka Dykcji, ATUT, Wrocław 1999

 

Pismo literackie Experimental mag-zin 3 U (numer archiwalny z 2003 roku)

 

I miejsce: książka prozą i cztery tomiki poetyckie oraz pismo literackie.
II miejsce: cztery tomiki i proza.
III miejsce: proza oraz trzy tomiki.


Wyróżnienia: po trzy tomy poezji i legendarnym numerze pisma 3 U

 

Nagrody dojdą w tym tygodniu! Gratulacje i Serdeczności. Sekretarz jury – Paweł Kaczorowski,

 

Redakcja Wywroty.pl

 

 

 

*

Rozdanie Portalowe (wywrotowo-atutowe):

 


Nagrody, za najciekawsze i najbardziej konstruktywne komentarze pod wierszami zamieszczanymi na forum literackim otrzymują:

 

Jacek „Jaca” Podgórski – za filologiczną dbałość o precyzję języka i rzetelność w omawianiu utworów Wywrotowiczów.

 

Justyna D. Barańska – za wyczulenie na techniczną poprawność edycji, skrzętne wyłapywanie błędów oraz interpretacyjną finezję.

 

Dominika Ciechanowicz – za obiektywne i konstruktywne komentowanie tekstów zarówno poetyckich jak i prozatorskich, szczególarstwo, cięty język itd. i abc...

 

Wyżej wymienieni szczęśliwcy otrzymują: egzemplarze archiwalne kultowego Pisma literackiego 3 U Experimental mag-zin oraz tomiki poezji:

 

Jaca: Agnieszka Wolny, „Mocno poszukiwana” , Biblioteka Dykcji, ATUT, Wrocław 1999.


Panie: Mikołaj Sarzyński, „Ty albo zupełnie inny obłęd” Biblioteka Dykcji, Wyd. ATUT, Wrocław 1999. 

 

 

*

Nagrodę m-ca sierpnia w dziale Sztuka przyznano:

Użytkowniczce o pseudonimie Ravaa za pracę: http://www.wywrota.pl/db/image/13104_feel_free_ravaa.html


 

 

Opiekun działu Sztuka – Grzegorz Cezary Skwarliński komentuje ją następująco:


„Minimalizm niemal w czystej postaci. Konturowość (czyli brak szczegółów w cieniach) pasuje. Tytuł uruchamia wyobraźnię. Właściwa kompozycja kadru (dużo nieba) i małe postacie powodują, że czuje się przestrzeń, wolność…”

Dodam od siebie, że ascetyczna forma doskonale wzmaga liryczny wymiar obrazu. Świetny kadr. Gratuluję.

Ravaa otrzymuje zestaw:
1.Książkę Sylwii Siedleckiej pt. „Szczeniaki” W.A.B., Warszawa 2010.
2. Pismo 3U Experimental mag-zin.
3. Audiobooka: Janusz A. Zajdel, CYLINDER VAN TROFFA, 1CD - MP3 Czyta: Łukasz Nowicki, gościnnie Leszek Filipowicz i Roch Siemianowski, Wyd.: ALEKSANDRIA, 2010.
 

*


Za niebagatelny wkład w emocjonalny rozwój Wywroty.pl nagrody otrzymują Użytkowniczki o pseudonimach: Anastazja i Oli. Dotrą do Pań nagrody-niespodzianki…

 

 

*Nagrody w Niszy Krytycznoliterackiej

 
Przypomnijmy ostatnie wątki:

http://www.wywrota.pl/db/forum/sb=time,parent_id=17472,nh=3#17


Książkę „Imperia i prowincje. O literaturze niemieckojęzycznej i polskiej w XX wieku”. ATUT, Wrocław 2000 otrzymuje: Marszyński – Marcin Sierszyński za tekst o poezji Grzegorza Kwiatkowskiego i konstruktywny udział w dyskusjach forum, wątki: Czy to jest ta dobra poezja?


Tomik Grzegorza Kwiatkowskiego , „Osłabić” (Mamiko, Nowa Ruda 2010) otrzymuje Olivia Betcher za zaangażowanie w dyskusję na forum i recenzję dwóch tomików poezji G.Kwiatkowskiego.

 

*

Egzemplarze 3U trafią zaś do rąk innych aktywnych adeptów Niszy Krytycznoliterackiej oraz do rąk wszystkich nie wymienionych wyżej moderatorów działów. Poza tym Redakcja Wywroty.pl myśli o kolejnych rozdaniach.

 

*
Przypominam też o nowym projekcie Wywroty.pl: wywrotowy przegląd prasy, nad którym bezpośrednią pieczę będzie sprawował Marcin Sierszyński, redaktor powstającego działu prasowego.

 

Poszukujemy Osób posiadających konto na Portalu Wywrota.pl lub mogących je dopiero założyć, które podejmą współpracę z Redakcją portalu w zakresie prowadzenia szeroko zakrojonego przeglądu prasy zajmującej sie kulturą współczesną, we wszelkich jej dziedzinach: artystycznej, literackiej, muzycznej społeczno-politycznej etc., biorąc pod uwagę zarówno wydawnictwa ukazujące się systematycznie, ogólnopolskie, stanowiące „opiniotwórczą konstelację” , jak i tytuły wydawnictw regionalnych, niszowych, okolicznościowych, art-zinów i „bibuły”. Chętnie zamieścimy też omówienia wydawnictw archiwalnych, których edycja z jakichś powodów została przerwana w ostatnich latach. Opiekę merytoryczną i techniczną nad tym cyklem publikacji będzie sprawował Marcin Sierszyński, stały współpracownik Redakcji i jak myślę – Redaktor nowego działu Wywroty.pl: wywrotowy przegląd prasy.


Zachęcamy zarówno Czytelników, jak i Wydawców i Redaktorów do nadsyłania informacji, egzemplarzy pism, zapowiedzi mających się ukazać numerów. Sugerujemy, żeby samodzielne omówienia i prezentacje publikować bezpośrednio przez system Wywroty: „Prześlij Newsa lub Artykuł” (witryna główna, prawy górny róg ekranu), kategoria: „Literatura”, „Muzyka”, „Sztuka”, „Polityka”, z adnotacją w zajawce: przegląd prasy/ prezentacje; albo też wysyłać na adres: pik@wywrota.pl z propozycją omówienia przez naszą redakcję. 

 

*

Redakcja Portalu Wywrota.pl składa Serdecznie podziękowania dla Wydawnictw wspierających nasze działania poprzez przekazywanie na nasze potrzeby książek, płyt i czasopism:  Oficynie Wydawniczej ATUT z Wrocławia, Wydawnictwu W.A.B. z Warszawy , Wydawnictwom Zysk i s-ka, Czarne oraz Szarlatanowi i Aleksandrii. 

 

Paweł Kaczorowski
Redakcja Wywroty.pl

Zdjęcia


Redakcja

Redakcja

22 z Internetu
7511 artykułów 1720 tekstów 11 nagrań 66 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Olivia B.
Olivia B. 24 września 2010, 22:40
To ja od siebie dodam tylko, że dziękuję uprzejmie, ale zrzekam się swojej nagrody. Szkoda tylko redakcyjnych pieniędzy na wysyłkę... Czytałam już wersję elektroniczną książki Kwiatkowskiego, a szczerze, nie ma dla mnie znaczenia, czy mam coś w wydaniu elektronicznym, czy drukowanym. Jeśli to możliwe, to proszę zarówno ''Osłabić'' jak i ''Niespodziankę'' dać Dominice C., bo Jej się bardziej należy.
I na koniec: bardzo proszę mnie w przyszłości nie nagradzać. Jeśli cokolwiek tu zamieszczam, to robię to z przekonania, nie liczę na żadne nagrody/wdzięczność etc. Poza tym mogłabym działać na Portalu lepiej, ale zwyczajnie mi się nie chce... Tyczy się to zarówno komentarzy, recenzji, wypowiedzi na forum jak i ''wierszy''. Nie lubię wyścigów i jeszcze raz proszę, by mnie nie nagradzano.
Przepraszam za rozgadanie, ale nie chciałabym być źle zrozumiana. Naprawdę doceniam, że mnie zauważono, ale uważam, że niesłusznie...
Dominika Ciechanowicz
Dominika Ciechanowicz 25 września 2010, 11:32
A Oli jak zwykle marudzi. Co Ty, prezentów nie lubisz dostawać? Ja tam lubię:) Bardzo dziękuję za wyróżnienie. Ale że rozmiar abc do czegoś mi się w życiu przyda, to nie sądziłam, doprawdy...
Olivia B.
Olivia B. 25 września 2010, 12:01
Po prostu kiedy wiem, że coś schrzaniłam (albo mogłam zrobić lepiej) i ktoś chce mnie za to nagrodzić, to mi się kiszki przewracają... I tyle. Ale w sumie zazwyczaj chwalą mnie za darmo, a jak się naprawdę staram, to nikt tego nie zauważa...

A co do tego ''redakcja myśli o kolejnych...'', to mam pewien pomysł. Ale o tym prywatnie napiszę do Pana Redaktora Prowadzącego, żeby znów się nie rozgadać. :)
Justyna D. Barańska
Justyna D. Barańska 25 września 2010, 14:08
"ale ja nie marudzę zawsze" - o widzę, że tutaj działa te 80% ;P Oli, skoro nie chcesz nagrody za teksty i działalność, to ją przyjmij za nominację do marudy miesiąca ;P
Olivia B.
Olivia B. 25 września 2010, 14:55
:D
Paweł Kaczorowski - Ivo
Paweł Kaczorowski - Ivo 25 września 2010, 22:07
hej, hej! to ja się dwoję i troję żeby Was jakoś docenić, uhonorować, słowem myślę o Was w kategoriach opiekuńczych i radośnie podchodzę do wszelkiego możliwego rozdawnictwa a tu taki afront! ... :) No niech ja zobaczę jakiś tekst Oli w którymś z konkursów...

A tak na poważnie: Robicie świetną robotę, dzięki Wam ten Portal się kręci... więc prezenty się Wam należą!!! I basta!
Olivia B.
Olivia B. 25 września 2010, 23:01
To nie afront. Po prostu prawda, ale... dobra, poddaję się. Następnym razem przemilczę swoje zdanie, bo wyjdzie, że tylko marudzić potrafię. :P
anastazja
anastazja 26 września 2010, 15:56
Nie spodziewałam się! Nie wiem doprawdy co powiedzieć? Bardzo się cieszę, dziękuję uprzejmie.
Paweł :))
Ravaa
Ravaa 27 września 2010, 13:15
Pawle, dziękuję pięknie, kiedy dostałam maila pomyślałam, że to chyba jakaś pomyłka, ale teraz widzę, że jednak nie ;]
Pomimo, że uważam, iż w dziale sztuka wiele więcej jest piękniejszych prac, to mimo wszystko cieszę się za to chociażby, że zostałam zauważona. Osobiście uwielbiam to zdjęcie :)
A co do Oli - tu nie chodzi o to, by na siłę komuś coś wpychać, chodzi o to, by docenić. Paweł na pewno zakłada, że osoby nagrodzone będą się choć troszkę cieszyć, a Ty taką szopkę odstawiasz zupełnie niepotrzebnie. Pozwól sobie na odrobinę radości, bo przecież warto się cieszyć z takich drobnych niespodzianek, którymi obdarowuje nas życie. I skoro zostałaś wyróżniona, to ani nie z łaski, ani nie na żarty, tylko dlatego, że ZASŁUŻYŁAŚ :) A Ty jeszcze wybrzydzasz z nagrodami. Ładnie to tak? Wrzuć na luz i się uśmiechnij :)
Olivia B.
Olivia B. 27 września 2010, 14:10
Nie wybrzydzam z nagrodami. Nie chcę żadnych. Ale mniejsza... Już nie będę, jak to ładnie nazwałaś, odstawiać szopek, bo i tak nikt mnie nie słucha. ;)

Nie dziwię się, że uwielbiasz to zdjęcie. Minimalizm jest super! Gratki i zrób takich więcej.
Paweł Kaczorowski - Ivo
Paweł Kaczorowski - Ivo 28 września 2010, 18:29
Drogie Panie, a może by tak, na mocy świeżo zawartych znajomości i długotrwałej przyjaźni z Wywrotą sprþbować połączyć pasje fotografów i prozaików i uczynić, nie koniecznie trybem konkursowym, wywrotowe opowiadanie ilustrowane? Co Wy na to/

Oli, jako świeżo upieczona moderatorka prozy mogłaby pokierować przedsięwzięciem a moderatorzy działu "sztuka" pewnie by pomogli. rzecz jednak w tym byście działali, Wywrotowicze Drodzy, z własnej inwencji, Redakcja wspomoże każdy ciekawy pomysł...
Olivia B.
Olivia B. 28 września 2010, 19:01
Genialne! Tylko chyba musimy to ogłosić na forum, bo ten artykuł już chyba większość przeczytała i potencjalni zainteresowani nie będą mieli szansy się dowiedzieć...
przysłano: 13 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca